Archiwum strony

Kolejne zestawienie skoków przekraczających HS w sezonie 2010/2011. Czy ostatni sezon z udziałem Adama Małysza był owocny w dalekie skoki?

Kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu świata wygrał Anze Semenic. Młody Słoweniec w swojej próbie poszybował na 225. metr. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck z nową życiówką - 226,5 m. Trzeci wynik zanotował Kamil Stoch (217 m). 
Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Planicy zostały przełożone na godzinę 14:00 z powodu problemów z torami najazdowymi.

W drugim treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Planicy pierwsze miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (228,5 m). Drugi był jego rodak - Michael Hayboek (221,5 m), a trzeci Anze Semenic (215 m).
W pierwszym oficjalnym treningu na przebudowanej Letalnicy najdalej poszybował Jurij Tepes (237,5 m), który zajął drugie miejsce.  Najwyższą notę miał natomiast (po korekcie wyników) Peter Prevc (232,5 m). Trzeci był Stefan Kraft, który uzyskał 231 metrów. 
Jeden z najlepszych norweskich skoczków narciarskich - Anders Bardal, poinformował że nie zamierza kontynuować swojej długiej kariery. Powodem jest brak motywacji oraz chęć bycia z rodziną.