Archiwum strony

Bezdyskusyjne zwycięstwo odnieśli Niemcy w dzisiejszym konkursie drużynowym cyklu LGP w Hinterzarten. Zachodni sąsiedzi tym samym zrewanżowali się nam za konkurs w Wiśle sprzed tygodnia, gdzie musieli uznać wyższość polskiej ekipy. Tym razem to Polacy musieli zadowolić się drugim miejscem. Najniższy stopień podium osiągnęli Norwegowie.


Na półmetku konkursu drużynowego cyklu LGP na prowadzeniu znajdują się Niemcy, którzy wypracowali sobie olbrzymią - 29,7 punktową - przewagę nad Polakami. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmują Norwegowie

Reprezentant gospodarzy, Andreas Wank oddał najlepsze skoki podczas obu sesji treningowych przed zawodami LGP w Hinterzarten. Polacy oddawali skoki w kratkę, ale plasowali się w czołówkach obu treningów


Już dziś i jutro na skoczni Adlerschanze w niemieckim Hinterzarten (HS 108) odbędzie się drugi weekend cyklu Letniej Grand Prix 2015. Dzisiaj odbędą się treningi oraz konkurs drużynowy, na jutro zaplanowane są kwalifikacje i rywalizacja indywidualna. 


56 zawodników z 12 krajów wystartuje w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, które w najbliższy weekend, w dniach 8-9 sierpnia rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Oprócz 13 reprezentantów Polski zobaczymy również, m.in. Clemensa Aignera, Anze Laniska czy Danny Queck.