Archiwum strony

Joacim Oedegaard Bjoereng został triumfatorem sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince. Norweg wygrał skokami na 131 m i 123 m z łączną notą punktową równą 243.4 pkt.Aż sześciu Polaków znalazło się w czołowej "dziesiątce".
Dawid Kubacki nie pozostawił dzisiaj złudzeń rywalom i wygrał drugi w sezonie indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. Skoczek rodem z Nowego Targu wyprzedził Niemca Severina Freunda i Japończyka Kento Sakuyamę. 

Dawid Kubacki jest wyraźnym liderem po pierwszej konkursu indywidualnego LGP w Hinterzarten. Polski zawodnik wyprzedza Niemca Severina Freunda oraz Jakę Hvalę ze Słowenii. Do II serii zakwalifikowało się trzech naszych zawodników.Severin Freund tryumfował w kwalifikacjach poprzedzających konkurs indywidualny cyklu LGP w niemieckim Hinterzarten. Za reprezentantem gospodarzy uplasował się Słoweniec Peter Prevc oraz Rosjanin Denis Kornilov.


Przemysław Kantyka prowadzi na półmetku sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince. Nasz reprezentant po skoku na 133 m uzyskał wynik 138.6 pkt.
Klemens Murańka po niesamowitym skoku na 138 m został najlepszym zawodnikiem serii próbnej. Gdyby nie niegroźny upadek kończący skok Klimka, byłby to nowy letni rekord obiektu.
Domen Prevc i Philipp Aschenwald skakali najlepiej podczas porannych serii treningowych przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Wiśle-Malince. Pierwszy z nich był najlepszy na I treningu, natomiast Austriak uzyskał najwięcej punktów w drugiej serii treningowej.


I TRENING

Reprezentant Słowenii wylądował na 124 metrze i wyprzedził Włocha Alexa Insama, który zanotował o pół metra krótszy rezultat.

Kolejne miejsca przypadły dwóm innym słoweńskim skoczkom. Trzeci Ernest Prislic uzyskał 124,5 m, natomiast czwarty Anze Lanisek oddał skok na odległość 117,5 m. Piątą lokatę zajął Austriak Philipp Aschenwald, który osiągnął 128,5 m. Czołową szóstkę z najdalszym na treningu, 132-metrowym skokiem zamknął Sebastian Colloredo.

II TRENING

Philipp Aschenwald uzyskał 123,5 m, dzięki czemu wyprzedził reprezentanta Norwegii, Fredrika Bjerkeengena, który osiągnął 119,5 m. Trzecie i czwarte miejsce należało do Niemców. Tim Heinrich oddał skok na odległość 122,5 m, natomiast jego kolega z reprezentacji wylądował o dwa metry bliżej. Piąty był Alex Insam, który uzyskał 122,5 m. Szósta pozycja przypadła Clemensowi Aignerowi - Austriak wylądował na 127 metrze, co było najdalszą odległością drugiej serii.

Polacy nie wzięli udziału w obu seriach treningowych.