Petrick Hammann
Na obiektach w niemieckim Bad Griesbach zostały rozegrane ostatnie zawody wliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Georga Thomy. Wśród kobiet swoją dominację potwierdziła Svenja Wuerth. Najlepszy w kategorii mężczyzn był natomiast Maximilian Kaiser.

Andraz Pograjc odniósł zdecydowane zwycięstwo w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS127 w Kuopio. Reprezentant Słowenii uzyskał 126,5 i 128,5 m, dzięki czemu o 9,5 pkt wyprzedził Niemca Tima Fuchsa, który lądował na 126 i 122 metrze. Na najniższym stopniu podium, po dwóch skokach na odległość 123,5 m, stanął triumfator poprzedniego konkursu, Florian Altenburger.

Mimo triumfu Pograjca, to inny Słoweniec oddawał zdecydowanie najdalsze skoki. Anze Lanisek w obu skokach miał spore szczęście do warunków - w swojej pierwszej próbie poszybował na 136 metr, co jest o metr lepszym rezultatem od letniego rekordu skoczni, a w drugiej serii wylądował tylko trzy metry bliżej. Nie ustał on jednak obu swoich prób, przez co sklasyfikowano go na czwartym miejscu.

Pech Laniska okazał się szczęściem Przemysława Kantyki. Nasz reprezentant uzyskał dziś 118,5 i 120,5 m, co dało mu piątą lokatę. Dzięki upadkom Słoweńca, skoczek z Gilowic mógł utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Cenego Prevca, który osiągnął 118,5 i 120 m.

W drugiej serii zobaczyliśmy jeszcze trzech Polaków. W drugiej dziesiątce uplasował się szesnasty Krzysztof Leja - jego rezultaty to 116 i 113 m. 26. miejsce, po skokach na odległość 111,5 i 103,5 m, przypadło Adamowi Rudzie, a 104 i 101,5 m dało Stanisławowi Bieli 29.lokatę.

Punktów nie zdobyli 36. Dawid Jarząbek (103,5 m) oraz 40. Andrzej Stękała (103 m).

Druga seria rozpocznie się o godzinie 10:10.
Anze Lanisek oddał zdecydowanie najlepszy skok podczas serii próbnej przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS127 w fińskim Kuopio. Reprezentant Słowenii wylądował na 127 metrze, dzięki czemu wyprzedził swojego kolegę z drużyny, Mirana Zupancica, który uzyskał 121 metrów. Trzeci, po skoku na odległość 112,5 m, był Czech Cestmir Kozisek.

Kolejne dwie pozycje przypadły Austriakom. Czwarte miejsce zajął Florian Altenburger  - triumfator poprzedniego konkursu doskoczył do 120 metra. Piąty Lukas Mueller osiągnął 114,5 m, a na szóstej lokacie , po skoku na odległość 118,5 m, sklasyfikowano Roka Justina.

Trzej reprezentanci Polski znaleźli się w drugiej dziesiątce serii próbnej. Na trzynastej pozycji znalazł się
Krzysztof Leja, który wylądował na 109 metrze. Kolejno siedemnaste i osiemnaste miejsce zajęli Andrzej Stękała oraz Przemysław Kantyka - ich rezultaty to odpowiednio 107, i 111 metrów. 25., po skoku na odległość 101,5, był Stanisław Biela. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano 39. Dawida Jarząbka (94,5 m)  oraz 41. Adama Rudę (93,5 m).

Konkurs rozpocznie się o godzinie 9:00.