Archiwum strony

Michael Dreher zdominował zawody FIS Cup odbywające się w Szczyrku. Niemiec jak i w sobotę, tak samo i w niedzielę nie dał szans rywalom, pokonując ich na skoczni Skalite HS-95. Michael uzyskał 103 i 100 metrów. Drugi okazał się  jego rodak Danny Queck (104 i 99 m). Trzecie miejsce na podium zajął podobnie jak w sobotę Polak Artur Kukuła uzyskując 104 i 97,5 metra.

Kento Sakuyama w znakomitym stylu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Reprezentant gospodarzy, w zawodach na skoczni HS131 w japońskiej Hakubie, uzyskał 130,5 m i 127 m, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny, Taku Takeuchiego, o 11,7 punktu. Dla 25-letniego zawodnika jest to pierwszy triumf w karierze w konkursach tego cyklu.

Drugi z japońskich zawodników zajął drugie miejsce dzięki skokom na odległość 128,5 i 127 m. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Janda - Czech znalazł się w czołowej trójce konkursu Letniego Grand Prix po raz pierwszy od 2013 roku, notując 125,5 i 125 m.

Czwarta lokata przypadła Finowi Jarkko Maeaettaemu, który osiągnął 125 i 122,5 m. Piąte miejsce zajął Robert Kranjec - reprezentant Słowenii lądował na 121 i 125 metrze. Na szóstej pozycji uplasował się Simon Ammann. Szwajcar oddał najdalsze skoki konkursu, uzyskując 132 i 126,5 m. Czterokrotny mistrz olimpijski miał jednak w obu skokach spore problemy z lądowaniem.

W czołowej "10" znalazło się również miejsce dla dwóch reprezentantów Czech - siódme miejsce, po skokach na odległość 122,5 i 123 m, zajął Lukas Hlava, a dwie lokaty za nim znalazł się Jan Matura, który osiągnął 125 i 121,5 m. Skoczków z kraju naszych zachodnich sąsiadów przedzielił wczorajszy triumfator, Niemiec Michael Neumayer (122,5 i 124 m), a czołową dziesiątkę zamknął Słoweniec Anze Semenic (122 i 120,5 m). Na uwagę zasługują kolejne punkty Koreańczyka Seou Choia (118,5 i 108,5 m, 19. lokata).

W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, Kento Sakuyama zgromadził już 346 punktów. 66 oczek traci do niego Severin Freund, a trzecie miejsce, z 249-punktowym dorobkiem, zajmuje Dawid Kubacki.

Kolejne zawody z cyklu odbędą się dniach 5-6 września w rosyjskim Czajkowskim.