Archiwum strony

Sara Takanashi wygrała sobotni konkurs Letniej Grand Prix Pań w Czajkowskim fenomenalnymi skokami na 101,5 m i 99,5 m. To także dobry dzień dla Norweskich skoków, po sukcesach panów na podium stanęły również ich dwie koleżanki, Maren Lundby i Line Jahr.
Seria próbna do pierwszego konkursu Letniej Grand Prix Pań na skoczni HS106 w Czajkowskim zakończyła się zwycięstwem Sary Takanashi. Tuż za nią znalazły się Yuki Ito i Maren Lundby.
Pierwszy indywidualny konkurs Letniego Grand Prix w Czajkowskim wygrał Kenneth Gangnes. Na podium obok niego znaleźli się Robert Kranjec i Joachim Hauer. W czołowej "10" sklasyfikowano dwóch Polaków.
Po pierwszej serii konkursu Letniego Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim na prowadzeniu znajduje się Kenneth Gangnes, przed Robertem Kranjcem i Kamilem Stochem. W drugiej serii nie obejrzymy Przemysława Kantyki.
W pierwszym treningu przed Letnim Grand Prix na skoczni normalnej w Czajkowskim najlepszy okazał się być Jan Ziobro. W drugim pierwsze miejsce zajął natomiast Kenneth Gangnes. Początek konkursu o 14:30.