Archiwum strony

Andrzej Stękała tryumfował we wspaniałym stylu w inauguracyjnym konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie. Polak wyprzedził w konkursie Norwega Halvora Egnera Graneruda oraz Słoweńca Tilena Bartola. 


źródło: fis-ski.com
Sabrina Windmueller wygrywa wznowiony konkurs Pucharu Kontynentalnego Pań w Notodden. Drużyna Niemiec zrezygnowała ze startu po anulowaniu pierwszej serii.
Andrzej Stękała prowadzi po pierwszej serii pierwszego konkursu zimowego cyklu Pucharu Kontynentalnego 2015/16. Nasz reprezentant po wspaniałym skoku na odległość 111 m wyprzedza Norwegów: Halvora Egnera Graneruda oraz Fredrika Bjerkeengena.


Urlike Graessler
Niemieckie zawodniczki zdominowały serię próbną do piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Notodden. Najlepsza była Sophia Goerlich przed Urlike Graessler i Austriaczką Julią Huber i kolejną z Niemiek Pauline Hessler
Zwycięzcą drugiego konkursu FIS Cup na skoczni normalnej w Notodden okazał się być Danny Queck.


Fatalnie zakończyły się kwalifikacje do konkursu w Niżnym Tagile dla polskich kibiców! Po słabym skoku na odległość 102,5 m, Kamil Stoch uplasował się dopiero na 42. miejscu, przez co nie zobaczymy go w jutrzejszym konkursie. Najlepszy w serii kwalifikacyjnej okazał sie Anders Fannemel, który w sprzyjających warunkach wylądował na 134 metrze.

Druga pozycja przypadła Dawidowi Kubackiemu - najlepszy z naszych reprezentantów uzyskał 127,5 m. Trzecia lokata należała do Anzego Laniska - Słoweniec zanotował 128-metrowy rezultat.

Czwarte i piąte miejsce zajęli dwaj reprezentanci Austrii. Byli to odpowiednio Manuel Fettner oraz Michael Hayboeck, którzy uzyskali 128,5 m. Na końcu czołowej szóstki znalazł się Gregor Deschwanden - Szwajcar wylądował o pół metra bliżej od Austriaków.

W najlepszej "10" kwalifikacji znalazł się również Jan Ziobro, któremu 126 metrów dało dziewiątą lokatę. Na piętnastej pozycji, po skoku na odległość 117 m, znalazł się Stefan Hula. Z o dwa metry słabszym rezultatem drugą dziesiątkę zamknął Maciej Kot. W zawodach wystąpią również 32. Piotr Żyła (111 m) oraz 34. Klemens Murańka (114 m).

Konkurs główny rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.
Daniel Wenig okazał się najlepszym skoczkiem podczas serii próbnej przed drugim konkursem w Notodden. 


Za nami dwie serie treningowe przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W pierwszym treningu najlepszy rezultat ze stawki zanotował lider klasyfikacji generalnej, Severin Freund, a w drugim na przedzie stawki znalazł się Andreas Wellinger. 

I TRENING

Reprezentant Niemiec uzyskał 138,5 m, wyprzedzając Anzego Laniska - Słoweniec wylądował dwa i pół metra dalej od zwycięzcy z Lillehemmer, jednak przez mocniejszy wiatr pod narty oraz wyższy rozbieg przegrał o 10 punktów. Trzecia lokata przypadła Norwegowi Danielowi Andre Tandemu, który doskoczył do 133. metra.

 Tuż za najlepszą trójką, ze 128-metrowym rezultatem, uplasował się skoczek ze Słowenii, Peter Prevc. Piąte miejsce należało do Johanna Andre Forfanga - reprezentant Norwegii poszybował na 13.1 metr. Czołową szóstkę, po skoku na odległość 126 m, zamknął Czech Roman Koudelka.

W najlepszej "20" treningu uplasowało się trzech reprezentantów Polski. Najlepszym z biało-czerwonych był Kamil Stoch, któremu 124,5 m dało dwunastą pozycję. Piętnaste i siedemnaste miejsce przypadło kolejno Dawidowi Kubackiemu oraz Maciejowi Kotowi - obaj doskoczyli do 120. metra. Metr bliżej wylądował 24. Jan Ziobro, 121 m uzyskał 27. Klemens Murańka, a 119,5 m dało Klemensowi Murańce 29. pozycję. Słabiej zaprezentował się Stefan Hula - najlepszy polski skoczek sprzed tygodnia uzyskał zaledwie 100,5m i był 54.

II TRENING

Wellingerowi pierwsze miejsce zapewnił skok na odległość 135,5 m. Za Niemcem uplasował się reprezentant Norwegii, Daniel Andre Tande, który uzyskał 129,5 m. Trzeci był jego rodak, Joachim Hauer - wylądował on na 133 metrze.

Po raz kolejny czwarta pozycja przypadła Peterowi Prevcowi - tym razem reprezentant Słowenii osiągnął 130,5 m. Piąty, po skoku na odległość 129,5 m, był Austriak Stefan Kraft, a czołową szóstkę z o 3 metry słabszym rezultatem zamknął Severin Freund.

Tuż za zwycięzcą pierwszego treningu uplasował się Stefan Hula - najlepszy z Polaków poszybował na 127 metr. W najlepszej "10" zmieścił się także Klemens Murańka, który osiągnął 127,5 m. Nieźle zaprezentowali się również 15. Piotr Żyła (126 m) i 17. Kamil Stoch (123,5 m).
Skocznie w Niżnym Tagile
Już drugi rok z rzędu skocznia Niżny Tagił będzie gościć najlepszych skoczków świata. Na dzisiaj zostały zaplanowane dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu. Przeszkodą może się okazać niekorzystna aura.

Julia Clair po raz drugi w tym sezonie została zwyciężczynią kwalifikacji. W serii eliminacyjnej do sobotniego konkursu na skoczni HS 79 w Niżnym Tagile reprezentantka Francji uzyskała 93,5 m.
Obie serie treningowe przed kwalifikacjami do Pucharu Świata Pań w Niżnym Tagile (HS 97) należały do Sary Takanashi. Już o godzinie 10:00 rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu.