Peter Prevc
Peter Prevc odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Słoweniec pokonał Michaela Hayboecka i Johanna Andre Forfanga, który ustanowił nowy rekord skoczni. Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce.

Peter Prevc
Peter Prevc prowadzi po pierwszej serii w konkursie pucharu świata w Niżnym Tagile. Słoweniec po pierwszej serii wyprzedza Andreasa Wellingera i Michaela Hayboecka. W drugiej serii zobaczymy pięciu Polaków. W czołowej dziesiątce plasuje się Kamil Stoch.

Joachim Hauer
Joachim Hauer okazał się najlepszy w wietrznych kwalifikacjach poprzedzających dzisiejszy konkurs w Niżnym Tagile. Do pierwszej serii awansowało sześciu Polaków.

Sara Takanashi zwyciężyła w niedzielnym konkursie na skoczni HS 97 w Niżnym Tagile przed Yuki Ito i Chiarą Hoelzl.
Kapitalnym skokiem popisał się Tilen Bartol podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS139 w norweskiej Renie. Reprezentant Słowenii w swojej finałowej próbie wylądował na 140. metrze, dzięki czemu awansował z siódmej pozycji, którą zajmował po skoku na odległość 130,5 m, na czoło stawki. Na drugim miejscu zawody ukończył Andrzej Stękała - reprezentant Polski również zanotował spory awans, przesuwając się z szóstej lokaty na drugą. Triumfator pierwszych zawodów doskoczył na 132. i 136. metrze, tracąc 9,3 punktu do najlepszego zawodnika.

Kolejne miejsca przypadły dwóm reprezentantom Niemiec. Trzeci Karl Geiger poszybował na 134. i 133. m, natomiast czwarty Pius Paschke uzyskał 133 i 134,5 m. Różnica między drugim a czwartym skoczkiem wyniosła zaledwie 0,6 punktu.

Na piątej lokacie, po skokach na odległość 128,5 i 127,5 m, znalazł się Kanadyjczyk Mackenzie Boyd Clowes. Czołową szóstkę zamknął Halvor Egner Granerud. Reprezentant gospodarzy dzięki 139-metrowemu rezultatowi z pierwszej serii zdecydowanie prowadził, lecz w finale padł on ofiarą mocnego wiatru w plecy - 124,5 m zepchnęło go z podium.

Spośród Polaków, w drugiej serii zobaczyliśmy również 17. Bartłomieja Kłuska (124,5 i 128,5 m) oraz 28. Jakuba Wolnego (125,5 i 117,5 m). Punktów nie zdobyli: 33. Aleksander Zniszczoł (118,5 m), 36. Krzysztof Miętus (116,5 m) oraz 46. Krzysztof Biegun (116 m). Stanisław Biela został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.