PK w Sapporo: Zdecydowane zwycięstwo Hvali

Szychu | 24.1.16 | 0 komentarze

Jaka Hvala (fot. Agnieszka Pająk)
Jaka Hvala okazał się zdecydowanie najlepszy podczas konkursu pucharu kontynentalnego w japońskim Sapporo. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, a podium uzupełnił Bor Pavlovcic. Najwyżej z Polaków na siedemnastym miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł.

Mistrz świata juniorów z 2013 roku w pierwszej serii zaprezentował najdalszy skok w konkursie - 139,5 m. 127 m w drugiej serii pozwoliło Słoweńcowi na odniesienie pewnego zwycięstwa z przewagą 23,5 pkt. nad drugim Karlem Geigerem. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant Słowenii Bor Pavlovcic, który oddał najdalszy skok drugiej serii - 129 m.

Punkty do klasyfikacji generalnej pucharu kontynentalnego zdobyło dwóch reprezentantów Polski. Na siedemnastej pozycji zawody ukończył Aleksander Zniszczoł, a dwudziesty był Przemysław Kantyka. Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli Adam Ruda (36. miejsce), Łukasz Podżorski (41.) oraz Dawid Jarząbek (47.)

Źródło: Informacja własna/ewoxx.com