PK w Sapporo: Zwycięstwo Hilde, fatalny występ Polaków

Szychu | 23.1.16 | 0 komentarze

Tom Hilde (fot. Agnieszka Pająk)
Tom Hilde okazał się najlepszy podczas konkursu pucharu kontynentalnego w japońskim Sapporo. Drugie miejsce zajął Jaka Hvala ze Słowenii, a na trzeciej pozycji uplasował się Lukas Hlava. Z reprezentantów Polski punktował jedynie Przemysław Kantyka.

O zwycięstwie Norwega przesądziła druga seria, w której lądował najdalej ze wszystkich - 132,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Słoweniec Jaka Hvala. Mistrz świata juniorów z 2013 roku przegrał z Hilde o 1,5 pkt. Podium uzupełnił Lukas Hlava. Czech prowadził po pierwszej serii, lecz skok z drugiej serii na 126 m przesunął go na trzecią pozycję.

Nieudany występ zaliczyli reprezentanci Polski. Jedynie Przemysław Kantyka zdołał zdobyć punkty pucharu kontynentalnego. Polak zajął 22. miejsce. Miejsca pozostałych naszych reprezentantów: 37. Adam Ruda, 41. Łukasz Podżorski, 45. Aleksander Zniszczoł, 52. Dawid Jarząbek.

Źródło: Informacja własna/ewoxx.com