FIS Cup w Whistler: Jakub Kot nokautuje w drugim konkursie

Unknown | 7.2.16 | 0 komentarze

Jakub Kot, który jako jedyny z Polaków, postanowił wystartować w zawodach FIS Cup w Whistler, zwyciężył w drugim konkursie.

Naszemu reprezentantowi opłacał się wyjazd do Kanady. Jeszcze wczoraj w ogólnej klasyfikacji FIS Cupu, zajmował 20 miejsce. Po dzisiejszej rywalizacji, Kuba zadomowił się w gronie najlepszej szóstki tego cyklu.

Zawodnik klubu AZS Zakopane oddał dzisiaj dwa dobre skoki na 99 i 101,5 m, dzięki którym pewnie sięgnął po kolejną wygraną w zawodach za oceanem.

Na drugim miejscu uplasował się ponownie AJ Brown. Amerykanin po skokach na 94,5 i 93,5 m, musiał uznać wyższość Polaka. Strata do zwycięzcy wynosiła aż 30,5 pkt.
Tuż za nim, na najniższym stopniu podium stanął Stian Andre Skinnes z wynikami 90,5 i 91 m.

Czwartą lokatę zajął reprezentant USA, Nicholas Matton (87,5 i 89,5 m), a piątą Norweg Knut Jokerud Strand (88 i 86,5 m). Najlepszą szóstkę zamknął skokami na 87 i 86,5 m, Joshua Maurer.

Dzisiaj ponownie skocznia olimpijska gościła 17 zawodników, z tylko tą zmianą, iż zamiast Matthewa Soukupa oglądaliśmy nieobecnego wczoraj, Nathaniela Maha.