MŚJ w Rasnovie: Hoelzl ze złotym medalem, dobry występ Rajdy

Szychu | 23.2.16 | 0 komentarze

Chiara Hoelzl (fot. Stefan Piwowar)
Konkurs indywidualny kobiet na mistrzostwach świata juniorów za nami. Po złoty medal sięgnęła Austriaczka Chiara Hoelzl. Srebro wywalczyła Katharina Althaus, a brązowy medal przypadł Sofii Tichonowej. W czołowej piętnastce uplasowała się Kinga Rajda.

Austriaczka była zdecydowanie najlepsza od początku rywalizacji. Skoki na 90,5 i 88,5 m pozwoliły jej wywalczyć tytuł mistrzyni świata juniorek. Srebro dla Kathariny Althaus. Niemka w swoich próbach uzyskała 87 i 89,5 m. Po brązowy medal sięgnęła mistrzyni świata juniorek z ubiegłego roku Sofia Tichonowa. Rosjanka dwukrotnie lądowała na dystansie 87 m. O pechu może mówić Daniela Vasilica Haralambie z Rumunii. Reprezentantka gospodarzy przegrała brązowy medal o zaledwie 0,6 pkt. Niespodzianką jest brak medalu dla Emy Klinec. Słowenka w drugiej serii skokiem na 80,5 m zaprzepaściła szanse na podium.

Dobry występ zanotowała Kinga Rajda. Polka po pierwszej serii plasowała się na piętnastym miejscu. W drugim skoku wykorzystała sprzyjające warunki i uzyskała 86 m, co dało jej ostatecznie dwunaste miejsce. Na pierwszej serii rywalizację zakończyła druga z Polek, Joanna Szwab, która zajęła 37. miejsce.