PŚ w Ałmatach: Peter Prevc z trzynastym zwycięstwem w sezonie i kryształową kulą!

Szychu | 28.2.16 | 0 komentarze

Peter Prevc (fot. Radosław Sarnik)
Za nami weekend w kazachskich Ałmatach. Już po raz trzynasty w tym sezonie zwyciężył Peter Prevc, a dzisiejszą wygraną zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasował się nowy rekordzista skoczni Severin Freund. Podium uzupełnił Daniel Andre Tande z Norwegii. Punkty zdobyło dwóch Polaków: Dawid Kubacki i Andrzej Stękała.

Peter Prevc prezentuje niesamowitą formę w tej zimy. W niedzielnym konkursie indywidualnym w Ałmatach Słoweniec odniósł trzynasty triumf w tym sezonie. Skoki na 139,5 i 139 m pozwoliły mu na zdecydowane zwycięstwo, bo aż o 11,6 pkt. przewagi nad drugim zawodnikiem. Warto też dodać, że dzisiejszy triumf zapewnił mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pucharu świata. Tym samym jest od drugim w historii słoweńskim skoczkiem, który sięgnie po to trofeum. Wcześniej w sezonach 1996/1997 i 1997/1998 najlepszym skoczkiem pucharu świata był Primoz Peterka.

Na drugim miejscu uplasował się dzisiaj Severin Freund. Wicelider pucharu świata oddawał skoki na odległości 137 i 141,5 m. Ten drugi rezultat jest nowym rekordem dużej skoczni Gornyj Gigant w Ałmatach. Podium uzupełnił reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande, który uzyskiwał dzisiaj odległości 140,5 i 139,5 m. Tuż za podium uplasowali się Austriacy: Stefan Kraft i Michael Hayboeck.

Punkty zdobyło dwóch polskich skoczków: Dawid Kubacki był 25, a Andrzej Stękała zajął 28. miejsce. Bez punktów niedzielną rywalizację ukończyli Maciej Kot (32.), Piotr Żyła (39.) oraz Jakub Wolny (46.). Przypomnijmy, że Jan Ziobro został zdyskwalifikowany podczas serii kwalifikacyjnej za nieprzepisowy kombinezon.

Następne konkursy pucharu świata już za tydzień w Wiśle.