FIS Cup Pań w Harrachovie: Rogelj zwyciężczynią konkursu, a Rajda całego cyklu

Unknown | 12.3.16 | 0 komentarze

To już oficjalne, mimo że w sobotnim konkursie W Harrachovie triumfowała Spela Rogelj to właśnie Kinga Rajda została zwyciężczynią całego cyklu FIS Cup Pań.

Seria I

Po pierwszej serii konkursu na prowadzeniu były trzy Słowenki. Najlepiej z nich poradziła sobie Spela Rogelj z wynikiem 95,5 m. Druga była Nika Kriznar po skoku na 95 m. Trzecie miejsce zajmowała Ursa Bogataj z rezultatem 90 m ex aequo z Julią Clair, która skoczyła 90,5 m. Piąta była Barbora Blazkova z wynikiem 89,5 m, a na pozycji szóstej uplasowała się Evelyn Insam z odległością 88,5 m.

Wszystkie cztery nasze reprezentantki awansowały do serii finałowej, a wśród nich najlepsza, sklasyfikowana na miejscu dziesiątym była Kinga Rajda z wynikiem 83 m. Miejsce 19. po pierwszej serii zajmowała Joanna Szwab (76 m), na miejscu 26. znalazła się Magdalena Pałasz (71 m), a 28. lokata to wynik Anny Twardosz (69 m).

Pełne wyniki pierwszej serii

Seria II

W serii finałowej Spela Rogelj dołożyła do swojego dorobku skok na 92 m i pewnie zwyciężyła w konkursie. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Ursa Bogataj po osiągnięciu 95,5 m. Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Clair z wynikiem 92,5 m.  Na miejscu czwartym konkurs zakończyła Nika Kriznar z rezultatem 90 m, a piąta była Evelyn Insam z odległością 91,5 m.

Kinga Rajda przypieczętowując swoje zwycięstwo w cyklu fantastycznym skokiem na 95,5 m zajęła miejsce siódme ex aequo z Lucile Morat (88,5 i 89 m). Joanna Szwab była 20. z wynikiem 69,5 m, a Anna Twardosz (73,5 m) i Magdalena Pałasz (67 m) znalazły się kolejno na 26. i 27. miejscu.

Pełne wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna

Jak już wcześniej było wiadomo, Kinga Rajda (375 pkt) została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej FIS Cup Pań 2015/2016. Drugie miejsce zajęła Daniela Harlambie (330 pkt), a na najniższym stopniu podium stanęła Ursa Bogataj (270 pkt). Tuż za podium sklasyfikowana została Magdalena Pałasz (201 pkt), a piąta jest Jacqueline Seifriedsberger (200 punktów za zwycięstwo w dwóch pierwszych konkursach cyklu w Villach).

Joanna Szwab zakończyła cykl na dziewiątej lokacie, Paulina Cieślar była 14., Kamila Karpiel 33. Anna Twardosz 43. ex aequo z Joanną Kil, Katarzyna Pałasz została sklasyfikowana na miejscu 65. (jeden start -13. miejsce w Szczyrku).