Archiwum strony

MP w Szczyrku: Rajda, Habdas i Pilch ze zlotymi medalami

Unknown | 13.3.16 | 0 komentarze

Kinga Rajda (fot. Granda)
Dzisiaj w Szczyrku na skoczni średniej zostały rozegrane pierwsze konkursy mistrzostw Polski. Mistrzynią kraju w seniorkach została Kinga Rajda, a złoto w kategorii junior D wywalczył Jan Habdas.


KOBIETY

Kinga Rajda z obniżonej belki startowej skakała zdecydowanie najdalej ze wszystkich. Skoki na 74,5 i 75,5 m pozwoliły jej na wywalczenie złotego medalu. Srebro zdobyła Magdalena Pałasz, która do Rajdy straciła 36,7 pkt. Podium uzupełniła Joanna Szwab.


JUNIOR D

Po złoto w tej kategorii sięgnął Jan Habdas, który dzięki skokom na odległość 71,5 i 70 m zdołał wyprzedzić drugiego Adama Niżnika o 2,7 pkt. Brązowy medal przypadł Mateuszowi Jaroszowi.JUNIOR C

W kategorii Junior C Tomasz Pilch nie dał szans rywalom i zgarnął tytuł mistrza Polski. Reprezentant klubu WSS Wisła dwukrotnie lądował na 101 metrze i tym samym o 12,5 punktu pokonał srebrnego medalistę, zawodnika AZS-u Zakopane - Kacpra Stosla. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji na skoczni HS-106 stanął zawodnik Kadry Juniorów w kombinacji norweskiej oraz reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra, Piotr Kudzia. 

Pełne wyniki:
Mistrzostwa Polski Juniorów C w skokach narciarskich
Mistrzostwa Polski Juniorów D w skokach narciarskich 
Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich

FOTO: GRANDA


Źródło: Informacja własna/pzn.pl

Kategorie: , , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA