MP w Szczyrku: Rajda, Habdas i Pilch ze zlotymi medalami

Szychu | 13.3.16 | 0 komentarze

Kinga Rajda (fot. Granda)
Dzisiaj w Szczyrku na skoczni średniej zostały rozegrane pierwsze konkursy mistrzostw Polski. Mistrzynią kraju w seniorkach została Kinga Rajda, a złoto w kategorii junior D wywalczył Jan Habdas.

KOBIETY

Kinga Rajda z obniżonej belki startowej skakała zdecydowanie najdalej ze wszystkich. Skoki na 74,5 i 75,5 m pozwoliły jej na wywalczenie złotego medalu. Srebro zdobyła Magdalena Pałasz, która do Rajdy straciła 36,7 pkt. Podium uzupełniła Joanna Szwab.

JUNIOR D

Po złoto w tej kategorii sięgnął Jan Habdas, który dzięki skokom na odległość 71,5 i 70 m zdołał wyprzedzić drugiego Adama Niżnika o 2,7 pkt. Brązowy medal przypadł Mateuszowi Jaroszowi.

JUNIOR C

W kategorii Junior C Tomasz Pilch nie dał szans rywalom i zgarnął tytuł mistrza Polski. Reprezentant klubu WSS Wisła dwukrotnie lądował na 101 metrze i tym samym o 12,5 punktu pokonał srebrnego medalistę, zawodnika AZS-u Zakopane - Kacpra Stosla. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji na skoczni HS-106 stanął zawodnik Kadry Juniorów w kombinacji norweskiej oraz reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra, Piotr Kudzia.