PK w Vikersund: Pierwszy konkurs dla Roka Justina

mipoc | 4.3.16 | 0 komentarze

Rok Justin wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w norweskim Vikersund. Skoczek ze Słowenii wylądował na 109. i 111. metrze, plasując się tuż przed dwoma reprezentantami gospodarzy. Tom Hilde, który uzyskał 110,5 i 111,5 m, stracił do triumfatora zaledwie 0,4 punktu. Trzecie miejsce zajął Halvor Egner Granerud - drugi z Norwegów osiągnął 107,5 i 113,5 m.

Czwarte miejsce, po skokach na odległość 110 i 110,5 m, przypadło reprezentantowi Czech, Tomasowi Vancurze. Piąty był Tobias Birchler. Szwajcar ze 114-metrowym rezultatem prowadził po pierwszej serii, lecz 109,5 m w finale nie pozwoliło mu utrzymać prowadzenia. Dla 18-letniego skoczka jest to najlepszy rezultat w Pucharze Kontynentalnym w karierze.

Na szóstej pozycji znalazł się Austriak Thomas Hofer, który uzyskał 109,5 i 111,5 m. Kolejne miejsca przypadły Joacimowi Oedegaardowi Bjoerengowi (107 i 109 m) oraz Marinusowi Krausowi (dwukrotnie 109 m). Czołową dziesiątkę zamknęli Markus Schiffner i Bor Pavlovcic.

Dopiero czternaste miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej, Clemens Aigner. Reprezentant Austrii osiągnął 106,5 i 104,5 m.

W finałowej serii zaprezentowali się dwaj reprezentanci Polski, okupując miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki. Krzysztof Miętus, po skokach na odległość 106 i 103,5 m, był 28., a 107 i 99 metrów dało Krzysztofowi Lei 29. pozycję. Punktów nie zdobyli 38. Artur Kukuła (104 m), 45. Dominik Kastelik (101 m), 48. Dawid Jarząbek (99 m), 50. Adam Ruda (99 m), a także 52. Andrzej Zapotoczny (97 m).

Kolejny konkurs odbędzie się w sobotę, o 10:00. Godzinę wcześniej zaplanowana jest seria próbna.

Kategorie: , , , , ,