PŚ w Planicy: Prevc wygrywa po raz czternasty w sezonie!

Szychu | 17.3.16 | 0 komentarze

Podium czwartkowego konkursu (fot. Agnieszka Pająk)
Czwartkowy konkurs indywidualny w Planicy za nami! Po raz czternasty w tym sezonie zwyciężył Peter Prevc. Podium uzupełnili Johann Andre Forfang i Robert Kranjec. Punkty do klasyfikacji generalnej pucharu świata zdobyło dwóch Polaków: Kamil Stoch i Andrzej Stękała.

Peter Prevc po raz kolejny potwierdził swoją dominację w tym sezonie. Loty na 223 i 232,5 m pozwoliły mu na czternaste w tym sezonie zwycięstwo. Pod tym względem Słoweniec jest od dzisiaj samodzielnym rekordzistą. Poprzednim rekordzistą był Gregor Schlierenzauer, który w sezonie 2008/2009 trzynaście razy stawał na najwyższym stopniu podium.

Dwukrotnie na 226 metrze lądował Johann Andre Forfang, co dało młodemu Norwegowi miejsce drugie. Autorem najdłuższego lotu konkursu był Robert Kranjec. Skok na 241,5 m w drugiej serii pozwolił byłemu mistrzowi świata w lotach zająć trzecie miejsce w dzisiejszym konkursie. Po pierwszej serii prowadził Severin Freund, ale skok z drugiej serii na 216 m okazał się zbyt krótki, by stanąć na podium w dzisiejszym konkursie. Ostatecznie zajął czwarte miejsce. Czołową piątkę uzupełnił Kenneth Gangnes, a tuż za nią uplasował się Noriaki Kasai, dla którego był to historyczny konkurs, albowiem po raz pięćsetny wystartował w konkursie pucharu świata.

Dwóch Polaków zdobyło punkty w dzisiejszym konkursie. Na piętnastym miejscu rywalizację ukończył Kamil Stoch. Andrzej Stękała po nieudanym drugim skoku został sklasyfikowany na 30. pozycji. Pozostali Polacy nie zdobyli punktów. Miejsca naszych zawodników: 31. Maciej Kot, 33. Stefan Hula, 39. Dawid Kubacki, 42. Piotr Żyła, 49. Bartłomiej Kłusek.

W klasyfikacji generalnej Peter Prevc powiększył przewagę nad Severinem Freundem do 709 pkt. Kenneth Gangnes plasuje się na miejscu trzecim i nad czwartym Michaelem Hayboeckiem ma przewagę 47 pkt. Najwyżej klasyfikowany z Polaków Kamil Stoch zajmuje 21. miejsce. W klasyfikacji lotów narciarskich również liderem jest Peter Prevc, który wyprzedza Johanna Andre Forfanga i Roberta Kranjca.

Następny konkurs już jutro o godzinie 15:15. Zostanie on poprzedzony kwalifikacjami, które zostaną rozegrane o godz. 14:15.