Archiwum strony

Kamil jest dla nas bardzo ważną postacią - rozmowa z burmistrzem Proszowic, Grzegorzem Cichym

Radosław Sarnik | 4.6.16 | 0 komentarze

Jak wiadomo, Proszowice są jednym z miast, z którymi największy związek utrzymuje Kamil Stoch. Ma to związek z pochodzeniem jego żony, a przede wszystkim z obecnością swojego Oficjalnego Fan Klubu. Między innymi o tym, czy Kamil Stoch może zostać wizytówką miasta, które nie jest dla niego miejscem narodzin ani zamieszkania, porozmawialiśmy z burmistrzem Proszowic, Panem Grzegorzem Cichym.
Burmistrz, jako wielki kibic skoków narciarskich, nie boi się podkreślać, jak ważną postacią dla miasta jest Kamil Stoch:
- Ci, którzy interesują się skokami narciarskimi wiedzą, że Kamil ma w Proszowicach wielką grupę kibiców. Kibice oglądający skoki widzą również transparent z napisem Proszowice na skoczniach całego świata - przyznaje Grzegorz Cichy - Prezes Fan Klubu, Rafał Chmiela działa bardzo prężnie, stąd możliwe są coroczne spotkania z Kamilem Stochem, które odbywają się właśnie w Proszowicach. Sam Kamil przyznaje się do nas, a my mu kibicujemy nawet kiedy ma gorszy okres. Dlatego mogę potwierdzić, że Kamil Stoch jest dla nas bardzo ważną postacią.

Samo miasto oraz jego mieszkańcy starają się również pomagać we wszelkich inicjatywach związanych z dwukrotnym mistrzem olimpijskim:
- Działa u nas przede wszystkim inicjatywa oddolna, czyli darczyńcy i sponsorzy oraz ludzie, zaangażowani w pracę Stowarzyszenia "Gniazdo", przy którym działa Fan Klub. Miasto wspiera organizacje wydarzeń, wyjazdy na Puchary Świata - wylicza kolejne przeznaczane pomoce burmistrz. Nie żałuje jednocześnie żadnej wydanej złotówki:
- Nie są to tak duże pieniądze, w porównaniu z tym jaką zyskujemy popularność jako miasto Proszowice. Każda złotówka w tym wypadku zwraca się wielokrotnie - podsumowuje Grzegorz Cichy.

Poza wsparciem mentalnym dla Kamila, ważnym elementem są także gesty upamiętniające sukcesy mistrza
- Na rynku jest posadzony dąb Kamila Stocha, więc ta pamiątka w postaci tabliczki jest cały czas widoczna. Mamy także tablicę turystyczną na drzwiach Restauracji "Muzealna", która jest jednocześnie siedzibą Fan Klubu. W środku w gablocie posiadamy plastron oraz narty Kamila. Każdy może tam wejść, obejrzeć pamiątki i przekonać się, że istnieje bliski związek Kamila z miastem. Mam w planach także uhonorowanie naszego złotego medalisty - zdradza nam burmistrz Proszowic

W Wiśle znajduje się muzeum Adama Małysza, w którym można obejrzeć wszystkie puchary "Orła z Wisły". Burmistrz Proszowic nie wyklucza, że kiedyś w jego mieście powstanie muzeum poświęcone Kamilowi:
- Kamil podczas tegorocznego spotkania wykonał piękny gest. Przekazał nam złotą spinkę za medal Igrzysk Olimpijskich w Soczi, więc ta historia cały czas się buduje i trwa. Mamy sporo pamiątek, do tego plastron i narty, które są już zaczątkiem do czegoś więcej. Myślę, że w przyszłości jest szansa znaleźć takie specjalne miejsce dla Kamila Stocha. 

Na koniec burmistrz nie omieszkał podziękować osobiście ludziom dobrej woli, a także złożyć życzenia Kamilowi, który niedawno obchodził urodziny:

- Chcę podziękować przede wszystkim Rafałowi Chmieli, który jest bardzo zaangażowaną osobą, pełną pomysłów i energii, to on pozyskuje sponsorów, którzy nas wspierają. Życzę także Kamilowi, aby następny sezon był dla niego nowym rozdaniem i jakością. By po tym słabszym sezonie, który zawsze może się przytrafić, Kamil wrócił na wysokie miejsca i powalczył o Kryształową Kulę.

Poniżej znajduje się pełen zapis wywiadu w wersji wideo:Źródło: informacja własna 

Kategorie:


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA