FIS Cup w Villach: Zwycięstwa Logar i Iwasy, podium Kingi Rajdy!

Szychu | 2.7.16 | 0 komentarze

Pierwsze konkursy w Villach wliczające się do klasyfikacji FIS Cup za nami! W konkursie na czołowych miejsach uplasował się sloweński dublet: Eva Logar i Spela Rogelj. Podium uzupełniła Kinga Rajda! U mężczyzn triumfował Yuken Iwasa przed Thomasem Diethartem i Jonathanem Siegelem. Najlepiej z Polaków spisał się Bartosz Czyż.

Kobiety

Nika Kriznar, która prowadziła po pierwszej serii, została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Jej los podzieliły Luisa Goerlich i Tara Geraghty-Moats, które plasowały się bezpośrednio za Słowenką. Okazję wykorzystała Eva Logar, która po skoku na 95 m zdołała awansować na pierwsze miejsce i wygrać dzisiejszy konkurs. Drugą pozycję zajęła Spela Rogelj, która po pierwszej serii zajmowała dopiero dwunaste miejsce. Podium uzupełniła Kinga Rajda. Polka uzyskała 89,5 m, co pozwoliło jej awansować z piątej na trzecią lokatę.

O dziesięć pozycji po pierwszej serii awansowała Anna Twardosz. Ostatecznie ukończyła rywalizację na trzynastym miejscu. Niestety, Magdalena Pałasz w drugiej serii została zdyskwalifikowana, przez co spadła na 30. miejsce.

Mężczyźni

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był dzisiaj Japończyk Yuken Iwasa. Skoki na 92 i 90,5 m pozwoliły mu na zwycięstwo z przewagą 6 pkt. na drugim Thomasem Diethartem. Trzeci był Jonathan Siegel.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najlepszym z nich okazał się Bartosz Czyż, który zajął osiemnaste miejsce. Punkty zdobył jeszcze Stanisław Biela. W drugiej serii został on jednak zdyskwalifikowany, co przesunęło go z dziewiątej na dopiero 27. pozycję. Pozostali Polacy nie zdobyli punktów.

Źródło: Informacja własna/ewoxx.com

Kategorie: , , , , ,