Archiwum strony

Przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi rostrzygnięty!

Radosław Sarnik | 4.8.16 | 0 komentarze

W dniu dzisiejszym kończy się wielotygodniowy serial związany z poszukiwaniem wykonawcy pierwszej części modernizacji Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po trzech nieskutecznych przetargach w końcu udało się znaleźć wykonawcę, który wykona prace pozwalające na odbycie się styczniowych zawodów Pucharu Świata w Zakopanem.
Trzy poprzednie przetargi zakończyły się fiaskiem z powodu braku oferty spełniającej warunki postawione przez Centralny Ośrodek Sportu. Czwarta próba wyłonienia wykonawcy modernizacji zakończyła się jednak sukcesem:

- Tym razem spośród startujących czterech firm to właśnie Nowator ze Spytkowic (k. Nowego Targu) uzyskał najwyższą ocenę komisji, a kwota niespełna czterech milionów złotych jest o blisko dwa miliony niższa od proponowanych w poprzednich przetargach. Jest mniej więcej taka, jaką zakładaliśmy - powiedział Grzegorz Kotowicz, dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku, który nadzoruje inwestycję w Zakopanem.

W najbliższym czasie powinna zostać podpisana umowa, która pozwoli na rozpoczęcie prac, które mają zakończyć w połowie grudnia - Podpisy złożymy niezwłocznie po tym, gdy firma wpłaci określoną przepisami kwotę tzw. zabezpieczenia inwestycji, czyli 10 procent kontraktu. Gdy tak się stanie, wykonawca może wchodzić na plac budowy pierwszego etapu - wyjaśnił Kotowicz.

Wiemy jednak, iż najbliższy Puchar Świata odbędzie się na skoczni o niezmienionym profilu. Zostaną bowiem wykonane prace związane z montażem torów lodowych oraz przebudową rozbiegu.

- Zamknięcie tego etapu umożliwi nam uzyskanie czasowej homologacji. Do Zakopanego przyjadą eksperci Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), którzy po sprawdzeniu tego, co zrobiliśmy na skoczni, podejmą w tej sprawie odpowiednie, mam nadzieję pozytywne dla nas, decyzje. Na drugą część inwestycji rozpiszemy odrębny przetarg. Myślę, że nastąpi to na początku przyszłego roku. Projekt mamy, więc pozostaje tylko ogłosić konkurs i wyłonić wykonawcę - powiedział dyrektor OPO COS w Szczyrku.

Druga część modernizacji ma obejmować zmianę profilu skoczni na nowocześniejszy (ostatnia modernizacja to 2000 rok). Zostanie m.in spłaszczona bula, co pozwoli na dłuższe i bezpieczniejsze skoki. Według planów nowy rozmiar przebudowanego obiektu wyniesie 139 m.

Zawody PŚ w Zakopanem są wpisane do kalendarza FIS na 21 i 22 stycznia 2017. Dzięki rostrzygniętemu przetargowi coraz mniej wskazuje na to, że ulegnie to zmianie.

Źródło: PAP

Kategorie:


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA