David Siegel mistrzem Niemiec na dużej skoczni

Radosław Sarnik | 22.10.16 | 0 komentarze

20-letni David Siegel z klubu SV Baiersbonn tryumfował w Letnich Mistrzostwach Niemiec rozegranych na dużej skoczni w Oberhofie. Obok aktualnego Mistrza Świata juniorów na podium stanęli: Andreas Wellinger i Richard Freitag.

Na starcie zawodów na skoczni Rennsteigschanze stanęło 36 zawodników wśród których zabrakło aktualnego Mistrza Świata na dużej skoczni - Severina Freunda, Pod jego nieobecność najlepszy okazał się David Siegel. Młody zawodnik w pierwszej serii uzyskał odległość HS obiektu w Oberhofie, czyli 140 metrów. W drugim skoku Siegel wylądował na 126 metrze co wystarczyło do zdobycia złotego medalu. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, który po skokach na odległości 137.5 oraz 127 m uzyskał notę o 2.2 pkt niższą od zwycięzcy. Najniższy stopień podium przypadł Richardowi Freitagowi (136 i 124.5 m).

Kolejne pozycje zajęli - Marinus Kraus (135.5 i 121 m), Karl Geiger (129.5 i 126 m) oraz Stephan Leyhe (128.5 i 127 m). Dopiero ósme miejsce zajął Markus Eisenbichler (137.5 i 125.5 m), notując w pierwszej serii upadek, który pozbawił zawodnika marzeń o medalu.

W rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Felix Hoffmann (128.5 i 123.5 m), pokonując Juliana Hahna (127.5 i 117 m) oraz Constantina Schmida (128.5 i 116.5 m).

Źródło: dm-skisprung-nk.de