Archiwum strony

Znamy już pary konkursowe, w których jutro skoczkowie zmierzą się podczas pierwszej serii konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Nie zabraknie emocji związanych z rywalizacją Polaków oraz innych ciekawych par.
Jako pierwszy z Polaków do boju ruszy Dawid Kubacki, który za rywala będzie miał Toma Hilde, niedawnego konkurenta z zawodów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W parze siódmej zaprezentuje się Maciej Kot, który zmierzy się z Andreasem Wankiem. Rywal ten będzie o tyle trudny, gdyż w ostatnich latach w rywalizacji systemem KO ma patent na pokonywanie Polaków, co spróbuje przerwać Kot. W dziesiątej i naszej parze faworytami będą kolejni nasi reprezentanci. Stefan Hula powalczy z Japończykiem Shohei Tochimoto, a Kamil Stoch będzie konkurował z młodym Słoweńcem - Tilenem Bartolem. 

Najwięcej emocji powinna przynieść ostatnia para, w której Peter Prevc zmierzy się z Michaelem Hayboeckiem - to odpowiedni pierwszy i trzeci zawodnik obecnego turnieju. Wcześniej nie zabraknie jednak rywalizacji utytułowanych zawodników - w szesnastej parze Noriaki Kasai podejmie Gregora Schlierenzauera.

Żródło: informacja własnaPo niedawnym Pucharze Wiślaczka, który miał miejsce na nowych skoczniach w Wiśle Centrum, udaliśmy się z kamerą na kolejny obiekt, czyli skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince.
Reprezentant gospodarzy, Michael Hayboeck zwyciężył w kwalifikacjach do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się jutro w Innsbrucku. Austriak wyprzedził Domena Prevca ze Słowenii oraz Norwega Andersa Fannemela. W konkursie zobaczymy czterech Polaków, z których najlepiej spisał się Kamil Stoch.

Severin Freund oraz Michael Hayboeck oddali najlepsze skoki w seriach treningowych przed kwalifikacjami do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Dalekie odległości osiągali również Stefan Kraft i Peter Prevc.