Archiwum strony

Severin Freund (fot. Agnieszka Pająk)
Pierwsza seria konkursu drużynowego w Willingen odbyła się w zmiennych warunkach i przy licznych zmianach belki startowej. Zbyt silny wiatr spowodował, że postanowiono zakończyć konkurs na jednej serii. Zwycięstwo przypadło reprezentantom Niemiec. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a podium uzupełniła Austria. Polska ukończyła konkurs na miejscu szóstym.

Peter Prevc (fot. Agnieszka Pająk)
Peter Prevc okazał się najlepszy podczas serii próbnej poprzedzającą konkurs drużynowy w Willingen. Na drugim miejscu uplasował się Michael Hayboeck, a czołową trójkę uzupełnił Severin Freund. Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Kot, który zajął trzynaste miejsce.

Kibice gospodarzy mają powody do radości po konkursie Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Podczas rywalizacji skoczni HS140 swój drugi triumf w tym sezonie w zawodach tej rangi odniósł ich reprezentant, David Siegel, który uzyskał 137,5 i 136,5 m. Za nim, ze stratą aż 12,9 punktu do triumfatora, uplasował się Thomas Hofer - skoczek z Austrii osiągnął 138,5 i 135 m.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Tom Hilde - skoczek z Norwegii dwukrotnie wylądował na 136. metrze, notując awans z piątej lokaty. Czwarty zawodnik Pucharu Świata w sezonie 2007/2008 zepchnął z czołowej trójki Bora Pavlovcica. Słoweniec osiągnął swój najlepszy rezultat w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, doskakując do 134. i 133. metra.

Piąte miejsce przypadło Dawidowi Kubackiemu. Najlepszy z reprezentantów Polski był dziewiąty po pierwszej serii, w której uzyskał 130,5 m, jednak o pięć metrów lepszy rezultat w finałowej próbie pozwolił mu na awans w górę klasyfikacji. Czołową szóstkę zamknął Tomaz Naglic - Słoweniec poszybował na 135. i 133. metr.

Poza Dawidem Kubackim, punkty zdobyli również Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Miętus. 132 i 131 metrów pozwoliły pierwszemu z wymienionych zawodników na zajęcie 17. miejsca, natomiast olimpijczyk z Vancouver wylądował na 129. i 128. metrze, co dało mu 26. miejsce. W drugiej serii nie zaprezentowali się 38. Przemysław Kantyka (124,5 m), 45. Krzysztof Biegun (125,5 m), a także 60. Aleksander Zniszczoł (112,5 m).

Następny konkurs w Garmisch-Partenkirchen odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia. Jego początek zaplanowany jest na godzinę 10:00.

72 27 FRIBERG Christian USA 99.5 60.7
Skoczkowie zakończyli dwie serie treningowe przed konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS140 w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Na pierwszym treningu najlepszy okazał się Tom Hilde, a drugim pierwsze miejsce zajął Thomas Hofer.

I TRENING

Reprezentant Norwegii uzyskał 133,5 m, wyprzedzając zawodnika gospodarzy, Davida Siegela, który wylądował o metr dalej od 4. skoczka z klubu Asker Skiklub. Na trzeciej pozycji, po skoku na odległość 126,5 m, znalazł się Słoweniec, Bor Pavlovic.

Czwarta lokata należała do Tomasa Vancury - Czech doskoczył do 131. metra. Piąty był Austriak Andreas Kofler, który osiągnął 129,5 m. Czołową szóstkę zamknął drugi ze skoczków gospodarzy, Adrian Sell, uzyskując 125,5 m.

Tuż za nim uplasował się najlepszy z biało-czerwonych, Bartłomiej Kłusek, po skoku na odległość 126,5 m. W drugiej dziesiątce zmieścił się Krzysztof Miętus, któremu 124 metry dało 19. pozycję. Na 22. miejscu sklasyfikowano Dawida Kubackiego - skoczek z Nowego Targu osiągnął 123,5 m. W czołowej "30" uplasowali się również 25. Krzysztof Biegun (113 m) oraz 29. Aleksander Zniszczoł (120 m). Ta sztuka nie udała się 40. Przemysławowi Kantyce (113 m).

II TRENING

Austriak Thomas Hofer wylądował na 131. metrze, wyprzedzając Czecha Tomasa Vancurę oraz Słoweńca Tomaza Naglica - obydwaj zawodnicy uzyskali 136,5 m. Czwarte miejsce zajął Tom Hilde - najlepszy zawodnik pierwszego treningu poszybował na 135. metr. Za nim, z o pół metra lepszym rezultatem, uplasował się najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki. Szósty był Markus Schiffner, który doskoczył do 135. metra.

Po raz kolejny w czołowej "10" zmieścił się Bartłomiej Kłusek - 132. metry dały mu ósmą lokatę. Pozostali reprezentanci Polski znaleźli się poza trzydziestką - 33. i 34. byli odpowiednio Krzysztof Miętus oraz Krzysztof Biegun (kolejno 125 i 123 m), a lokaty 41-42 przypadły Aleksandrowi Zniszczołowi oraz Przemysławowi Kantyce (119,5 i 118,5 m).

Konkurs rozpocznie się o godzinie 10:30.