Archiwum strony

Heinz Kuttin (fot. Agnieszka Pająk)
Szkoleniowiec reprezentacji Austrii Heinz Kuttin odkrył karty przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w lotach, które odbędą się już w nadchodzący weekend w austriackim Bad Mitterndorf. Reprezentacja gospodarzy będzie składała się z pięciu zawodników.

Peter Prevc w tym roku jest wciąż niepokonany. Tym razem Słoweniec odniósł przekonujące zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Podium uzupełnili: Kenneth Gangnes z Norwegii oraz reprezentant gospodarzy - Severin Freund, W drugiej serii zobaczyliśmy czterech Polaków, jednak poza dziewiętnastym dzisiaj Stefan Hulą, zajęli oni miejsca pod koniec stawki punktującej.


Peter Prevc nie zwalnia tempa. Tym razem Słoweniec prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Willingen. Wyprzedza on Norwega Kennetha Gangnesa oraz Niemca Severina Freunda. W drugiej serii zobaczymy aż czterech naszych reprezentantów, a najwyżej z nich plasuje się Maciej Kot, który jest 19.

Słoweniec Peter Prevc oddał najlepszy skok w serii próbnej przed konkkursem indywidualnym Pucharu Świata w Willingen. Peter wyprzedził swojego brata Domena oraz Kennetha Gangnesa. Wśród Polaków najlepiej spisał się Maciej Kot, który był 17.


Dawid Kubacki (fot. Agnieszka Pająk)
Thomas Hofer z Austrii okazał się najlepszy podczas niedzielnego konkursu pucharu kontynentalnego, który odbył się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Dobrze spisał się Dawid Kubacki, który zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Tomas Vancura z Czech. Punkty zdobyło łącznie czterech reprezentantów Polski.

Dawid Kubacki (fot. Agnieszka Pająk)
Właśnie zakończyła się pierwsza seria konkursu pucharu kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Liderem jest Dawid Kubacki, który wyprzedza dwóch Czechów: Tomasa Vancurę i Cestmira Koziska. Do drugiej serii awansowało czterech reprezentantów Polski.

Tom Hilde (fot. Agnieszka Pająk)
Przed dzisiejszym konkursem pucharu kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen odbyła się seria próbna. W niej najlepszą notę uzyskał Tom Hilde, który wyprzedził reprezentantów gospodarzy. Najwyżej z Polaków uplasował się Bartłomiej Kłusek, który oddał najdalszy skok serii.

W sobotę, 9 stycznia 2016 roku ruszyła dwunasta edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawody zostały zorganizowane na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku Skalite. Skoczkowie i skoczkinie z Polski, Czech, Ukrainy i Łotwy rywalizowali na kompleksie obiektów HS-44, HS-77 i HS-106 w sześciu kategoriach męskich - Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D oraz Junior E i  dwóch kobiecych: Młodziczki i Juniorki.