Archiwum strony

Pierwsze skoki na skoczni Kulm przed Mistrzostwami Świata w Lotach za nami. Na belce startowej zasiadł m.in. Martin Koch. Najlepszą odległość osiągnął jednak Fabian Steindl który wylądował na 229 metrze. Groźnie upadł Lukas Mueller.
Nieubłaganie zbliża się wyczekiwany przez wielu kibiców weekend. To właśnie w tym tygodniu w dniach 14-17 stycznia 2016 roku będziemy świadkami rywalizacji o tytuł najlepszego lotnika globu. Przed nami mistrzostwa świata w lotach w Tauplitz/Bad Mitterndorf.

Fatalnie rozpoczęły się skoki przedskoczków na skoczni w Tauplitz przed Mistrzostwami Świata w Lotach. Środowe testowanie obiektu zakończyło się groźnym upadkiem mistrza świata juniorów z 2009 roku - Lukasa Muellera.
W cieniu Mistrzostw Świata w Kulm w ten weekend odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w Willngen. Wystąpią tam również nasi reprezentanci. O pucharowe punkty powalczy sześciu naszych zawodników.


Skakanie na skoczniach mamucich to jeden z niewielu aspektów skoków narciarskich którego nie można wytrenować. Talent do lotów to rzecz naturalna. A samo latanie coś niezwykłego. Jest to przełamywanie wszelkich barier i moment lotu dla skoczka narciarskiego jest największym wyzwaniem a także przyjemnością – były skoczek niemiecki, Christof Duffner powiedział: „Loty to zajefajne uczucie. Prawie jak orgazm”