Archiwum strony

Kwalifikacje do konkursu Mistrzostw Świata w Lotach wygrał Anders Fannemel. Drugie miejsce zajął Robert Kranjec, a trzeci był Simon Ammann. Awans do konkursu wywalczyło trzech Polaków. Fatalnie zaprezentował się Kamil Stoch.
Klemens Murańka (fot. Robert Osak)
Peter Prevc pokazał znakomitą formę podczas treningów w Bad Mitterndorf. Lot na 235,5 m pozwolił mu na osiągnięcie najlepszej noty drugiego treningu. Drugie miejsce dla jego kolegi z reprezentacji, Roberta Kranjca. Czołową trójkę uzupełnił reprezentant gospodarzy Stefan Kraft. W tej serii znakomicie spisał się Klemens Murańka.

Robimy małą przerwę od karuzeli związanej z pucharem świata. Skoczkowie w ten weekend już nie będą skoczkami, zaś lotnikami. Dzielni pogromcy skoczni będą podczas najbliższych dni następcami Ikara, który wg mitu miał wzbić się na skrzydłach ku słońcu. Skoczkowie mają narty zastępujące skrzydła, a także wielką chęć lotu. Co prawda nie jak najwyżej, za to jak najdalej. Czeka nas druga (i ostatnia) po Turnieju Czterech Skoczni wielka impreza sezonu. Tym razem skoczkowie przeniosą się do Tauplitz/Bad Mitterndorf, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa świata w lotach.

Peter Prevc (fot. Agnieszka Pająk)
Peter Prevc rozpoczął mistrzostwa świata w lotach w Bad Mitterndorf od najlepszego wyniku podczas pierwszej serii treningowej. Słoweniec lądował najdalej ze wszystkich i wyprzedził Johanna Andre Forfanga oraz Michaela Hayboecka.