Daniel Huber tryumfował w niedzielnym konkursie Fis Cup w Zakopanem. Austriak oddał dwa najdłuższe skoki konkursu - 136 i 134 m. Jak ocenił swoje próby dzisiejszy zwycięzca?

Daniel Andre Tande (fot. Agnieszka Pająk)
Reprezentacja Norwegii okazała się najlepsza w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach. Srebro wywalczyli Niemcy, a brązowy medal przypadł Austrii. Polska ukończyła te zawody na miejscu piątym.

Thomas Hofer potwierdził swoją dobrą dyspozycję, wygrywając swój drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Austriak podczas jednoseryjnych zawodów na skoczni HS145 w Willingen wylądował na 142. metrze, dzięki czemu wyprzedził dwóch reprezentantów gospodarzy. Drugi David Siegel uzyskał 133,5, a trzeci Pius Paschke 134,5 m.

Czwarta pozycja przypadła Austriakowi Andreasowi Koflerowi, który doskoczył do 136. metra. Piąte miejsce, po skoku na odległość 135,5 m, zajął Słoweniec Jaka Hvala. Za nim uplasowali się dwaj skoczkowie z Norwegii - Joacim Oedegaard Bjoereng (131,5 m) oraz Rune Velta (134 m).

W czołowej dziesiątce zmieścił się Jan Ziobro. Najlepszy z naszych reprezentantów osiągnął 131,5 m i zajął ósme miejsce. Lądowanie na 130. metrze pozwoliło Krzysztofowi Biegunowi na 19. pozycję. Zapunktowali również 24. Aleksander Zniszczoł (123,5 m), 25. Przemysław Kantyka (122,5 m) oraz 30. Krzysztof Miętus (122 m). Po raz kolejny do trzydziestki nie awansował Łukasz Podżorski.

Po dzisiejszych dwóch konkursach, na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej awansował David Siegel. Niemiec z dorobkiem 459 punktów ma 104 "oczka" przewagi nad Słoweńcem Tilenem Bartolem.

49 18 DAMJAN Jernej SLO 96.5 28.6
Na skoczni HS145 w niemieckim Willingen skończył się pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego zaplanowanych na niedzielę. Na czele stawki znalazł się reprezentant Austrii, Florian Altenburger, który uzyskał 136,5 i 135 m. Za nim uplasował się David Siegel - prowadzący na półmetku skoczek gospodarzy osiągnął 134,5 i 136,5 m. Na najniższym stopniu podium, po skokach na odległość 135 i 138,5 m, stanął Norweg Tom Hilde.

Tuż za podium uplasowało się dwóch Słoweńców. Czwarty Tomaz Naglic wylądował na 138. i 140. metrze, natomiast piąty Jaka Hvala uzyskał 133 i 131,5 m. Czołową szóstkę, z dwoma 134-metrowymi rezultatami, zamknął Austriak Thomas Hofer.

Najlepszy wynik z naszych reprezentantów zanotował Jan Ziobro - skoczek kadry A doskoczył do 131. i 119. metra, co dało mu dziewiętnastą pozycję. Tuż za nim, po skokach na odległość 125 i 123,5 m, uplasował się Przemysław Kantyka. Punkty zdobyli również 23. Krzysztof Biegun (124 m i 120,5 m), 28. Krzysztof Miętus (121,5 i 121 m) oraz 30. Aleksander Zniszczoł (126,5 i 109 m). Do drugiej serii nie awansował 36. Łukasz Podżorski.

W zawodach nie wystartował Nicholas Alexander, który zajął trzecie miejsce w serii próbnej.

Drugi konkurs rozpocznie się o godzinie 14:45.

48 9 BRESADOLA Davide ITA 92.0 17.1

Daniel Huber zwycięża w drugim konkursie z cyklu FIS Cup w Zakopanem, razem z nim na podium stanęli Urlich Wohlgenannt oraz Jure Sinkovec.
Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, po kilkugodzinnych próbach, organizatorom konkursu Pucharu Kontynentalnego w Willingen udało się przeprowadzić jedną serię treningową. Najlepszy podczas treningu okazał się Tom Hilde, który wylądował na rozmiarze niemieckiej skoczni Muehlenkopfschanze, wynoszącym 145 metrów.

Tuż za Norwegiem uplasował się skoczek gospodarzy, David Siegel, który doskoczył do 135. metra. Trzecie miejsce należało do Nicholasa Alexandra - reprezentant Stanów Zjednoczonych uzyskał 140,5 m.

Czwarta lokata przypadła Florianowi Altenburgerowi - skoczek z Austrii uzyskał 127 m. Wyprzedził on dwóch słoweńskich zawodników - Tilena Bartola (127,5 m) oraz Jakę Hvalę (138 m).

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się  Aleksander Zniszczoł, któremu 130,5 m dało 19. pozycję. W trzydziestce uplasowali się 24. Przemysław Kantyka (122,5 m), 26. Krzysztof Biegun (132,5 m) oraz 28. Łukasz Podżorski (129 m). Wiele dobrego nie można powiedzieć o próbach Krzysztofa Miętusa i Jana Ziobry, którzy znaleźli się w piątej dziesiątce.

Trening początkowo zaplanowany był na godzinę 9:00, jednak z powodu nieustającej śnieżycy, został on przełożony aż na 12:00.

Aktualnie w Willingen trwa pierwsza seria konkursowa.
Po pierwszej serii konkursu z cyklu FIS Cup na Wielkiej Krokwi w Zakopanem prowadzi Daniel Huber przed Grzegorzem Miętusem i Urlichem Wohlgenanntem, a czwarty jest Jakub Kot.
W serii próbnej do konkursu z cyklu FIS Cup rozgrywanego w Zakopanem najlepiej spisali się Rok Justin i Jakub Kot.
Tak samo jak w konkursie sobotnim, w niedzielę Sara Takanashi nie miała sobie równych i zwyciężyła w konkursie rozgrywanym na skoczni Miyanomori. Razem z nią na podium stanęły Austriaczki, Daniela Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger.