Sara Takanashi ponownie została zwyciężczynią konkursu z cyklu Pucharu Świata Pań. W niedzielne popołudnie na skoczni HS 106 w Oberstdorfie pokonała Danielę Iraschko-Stolz oraz Maren Lundby.
Julia Clair zwyciężyła w serii kwalifikacyjnej do niedzielnego konkursu pań w Oberstdorfie. Druga była Nita Englund, a trzecia Juliane Seyfarth. Niestety w konkursie nie zobaczymy żadnej z Polek.
Markus Eisenbichler wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen. Reprezentant Niemiec wylądował na 134 metrze, dzięki czemu wyprzedził Alexa Insama. Skoczek z Włoch dość niespodziewanie zajął drugie miejsce po najdalszym skoku zawodów na odległość 140,5 m. W czołowej szóstce zmieściło się dwóch reprezentantów Polski.

Podium zamknął Piotr Żyła. Skoczek z Wisły, tak jak w swojej nieustanej próbie z sobotnich zawodów, poszybował na 139. metr, lecz na szczęście tym razem nie miał on problemów z lądowaniem. Tuż za nim uplasował się Norweg Tom Hilde, który uzyskał 133,5 m. Piąta lokata należała do Luci Egloffa - reprezentant Szwajcarii skoczył o metr bliżej od wyprzedzającego go zawodnika. Na końcu czołowej szóstki znalazł się  drugi Polaków, Bartłomiej Kłusek - 23-latek wylądował na 129. metrze.

Siódme miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Ulrich Wohlgenannt (137 m), a ósme Słoweniec Ziga Jelar (133,5 m). W najlepszej dziesiątce zmieścili się także dwaj zawodnicy, którzy w sobotę stali na podium - Austriak Thomas Hofer (129 m) i Niemiec Karl Geiger (129,5 m).

W czołówce skoczków dzieliły bardzo niewielkie różnice. Lider zawodów miał jedynie 5,2 punktu przewagi nad siódmym Ulrichem Wohlgenanntem.

Do drugiej serii awansował komplet biało-czerwonych. Szesnasta i siedemnasta lokata przypadła odpowiednio Jakubowi Wolnemu oraz Krzysztofowi Biegunowi - ich odległości to kolejno 125,5 i 129,5 m. Na końcu drugiej dziesiątki, ze 125-metrowym rezultatem, uplasował się Przemysław Kantyka. Trzy metry bliżej lądował 23. Jan Ziobro.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzenie utrzymał Karl Geiger. Reprezentant Niemiec zgromadził do tej pory 574 punkty i ma 16 "oczek" przewagi nad Tomem Hildem. Trzeci, z 459-punktowym dorobkiem, jest nieobecny w Bischofshofen, Niemiec David Siegel.

Cykl Pucharu Kontynentalnego przenosi się do Słowenii. W Planicy, na skoczni HS139, zawody zaplanowano na 6 i 7 lutego.

Anders Fannemel (fot. Agnieszka Pająk)
Anders Fannemel zwyciężył w niedzielnym konkursie pucharu świata w japońskim Sapporo. Drugie miejsce zajął jego rodak Johann Andre Forfang, a na trzecim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Noriaki Kasai. Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Kot. Zawodnikom podczas rywalizacji towarzyszył wiatr pod narty, który umożliwiał oddawanie dalekich skoków, a nawet bicie rekordów skoczni.

Daiki Ito (fot. Agnieszka Pająk)
Pierwsza seria niedzielnego konkursu pucharu świata w japońskim Sapporo stała na niezwykle wysokim poziomie. Na półmetku liderem jest reprezentant gospodarzy, Daiki Ito. Na drugim miejscu plasuje się nowy rekordzista skoczni Anders Fannemel z Norwegii, a czołową trójkę uzupełnia kolejny z Japończyków, Noriaki Kasai. Daleko po pierwszej serii plasuje się lider pucharu świata Peter Prevc. W drugiej serii zobaczymy czterech reprezentantów Polski.