Archiwum strony

Trzecia edycja zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich zostanie przeprowadzona w dniach 5-6 lutego 2016 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku Skalitem (HS-44, HS-77 i HS-106). Ze względu na niekorzystną aurę zawody kombinacji norweskiej zostaną przełożone na późniejszy termin.

Sara Takanashi zwyciężyła w konkursie Pucharu Świata Pań na skoczni w Oslo przed Maren Lundby i Iriną Awwakumową.
Po zawodach w Oslo rywalizacja pucharu świata kobiet przeniesie się do austriackiego Hinzenbach. Trener kadry kobiet Sławomir Hankus zdecydował, że w Austrii wystartują trzy jego podopieczne.
Ustosunkowując się do informacji podawanej przez media w dniu 02 lutego 2016, oświadczamy: 

W związku z opublikowaniem przez Przegląd Sportowy "sportowej wiadomości dnia"  z dn. 02 lutego 2016, a dotyczącej zmian na stanowisku Trenera Głównego Reprezentacji Polski w skokach narciarskich informujemy, iż:

  1. Trener Łukasz Kruczek podczas Turnieju Czterech Skoczni przekazał Prezesowi PZN  ustną informację, że wraz z zakończeniem bieżącego sezonu zamierza zakończyć pracę na stanowisku Trenera Głównego Kadry Narodowej w skokach narciarskich w Polskim Związku Narciarskim.
  2. Informacja ta została omówiona w składzie ścisłego kierownictwa Związku: Prezes A. Tajner, Wiceprezes A. Wąsowicz, Wiceprezes A. Kozak.
  3. Po zakończeniu treningu w dn. 03.02.2016 roku trener Łukasz Kruczek przedstawił pisemne oświadczenie odnoszące się do doniesień medialnych z dnia 02 lutego 2016 roku, mówiących o zamiarze rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej po zakończeniu sezonu (zobacz tutaj).
  4. Kierownictwo PZN podjęło decyzję, że do końca trwającego sezonu Reprezentacja będzie funkcjonować na obecnych zasadach.
  5. Nieprawdą jest, jakoby umowa o pracę z trenerem Łukaszem Kruczkiem kończyła się w dniu 30 maja 2016 roku. Trener jest zatrudniony w PZN na zasadach ogólnych prawa pracy, na czas nieokreślony.
  6. Dalsze rozważania i spekulacje na temat zmian w sztabach szkoleniowych PZN uważamy za bezzasadne. Do rozmów na temat przyszłości powrócimy po zakończeniu obecnego sezonu.
                                                                                             
Prezes PZN           Apoloniusz Tajner
Wiceprezes PZN  Andrzej Wąsowicz
Wiceprezes PZN  Andrzej Kozak

Kraków 03.02.2016

Źródło: Apoloniusz Tajner / Prezes PZN
Stała się rzecz, o której od kilku dni spekulowały media w naszym kraju. Po zakończeniu sezonu 2015/2016 dojdzie do zmiany na stanowisku trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Łukasz Kruczek oficjalnie odchodzi, wciąż jednak do końca sezonu będzie trenerem kadry A.