Jedynym Polakiem, który był obecny na zawodach z cyklu FIS Cup w Whistler, był Jakub Kot. Zawodnik klubu AZS Zakopane zdominował pierwszy konkurs za oceanem.

Zakończył się trening przed konkursem indywidualnym z cyklu FIS Cup w Whistler, na którym najlepszy był Jakub Kot.

Peter Prevc (fot. Patrycja Długosz)
Reprezentacja Słowenii okazała się najlepsza podczas konkursu drużynowego rozgrywanego w norweskim Oslo. Drugie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy, a podium uzupełnili Japończycy. Polsce przypadło miejsce szóste. Skoczkowie musieli zmagać się z gęstą mgłą panującą na wzgórzu Holmenkollen.

Peter Prevc (fot. Agnieszka Pająk)
Pierwsza seria konkursu drużynowego w norweskim Oslo za nami. Po pierwszej serii prowadzi reprezentacja Słowenii, w której najlepiej skakali bracia Prevc. Drugie miejsce zajmują Norwegowie, a na trzecim Japonia. Polacy zajmują szóstą pozycję. Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki.

Philipp Aschenwald odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Reprezentant Austrii awansował z siódmej pozycji na czoło stawki konkursu na skoczni HS139 w słoweńskiej Planicy, uzyskując 131,5 i 138,5 m. Tuż za nim znalazł się skoczek gospodarzy, Anze Semenic, który wylądował na 129. i 136. metrze. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, uplasował się na czwartej pozycji.

Na najniższym stopniu podium stanął Tomaz Naglic. Najlepszy na treningu Słoweniec prowadził po skoku na odległość 131,5 m w pierwszej serii, lecz druga, o metr krótsza próba zepchnęła go z fotela lidera.

Spory awans w finałowej rundzie zanotował za to Piotr Żyła. Najlepszy z naszych reprezentantów na półmetku rywalizacji znajdował się na dziesiątej pozycji. W drugiej serii do 129. metrów z pierwszej próby 29-latek dołożył 137-metrowy rezultat, dzięki czemu przesunął się on na czwarte miejsce.

Piąte miejsce zajął Niemiec Tim Fuchs, który uzyskał 134 i 134,5 m. Szósta lokata należała do Tilena Bartola - trzeci z zawodników gospodarzy poszybował na 135. i 134. metr. W czołowej "10" zmieścili się również:  dwaj Austriacy - Thomas Hofer (131,5 i 130,5 m) oraz Clemens Aigner (132,5 i 133 m), a także Włoch Alex Insam (132,5 i 132 m) i Niemiec Markus Eisenbichler (130 i 129 m).

Tuż za czołową dziesiątką uplasował się Klemens Murańka, który osiągnął 131 i 129,5 m. Punkty zdobyli również 22. Jan Ziobro (125,5 i 127,5 m) oraz 23. Jakub Wolny (128,5 i 123 m). Do finału nie awansował Przemysław Kantyka, któremu 119 metrów dało zaledwie 49. lokatę. Krzysztof Biegun został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Następny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy zaplanowano na niedzielę. O 9:00 zawodnicy rozpoczną serię próbną, a godzinę później staną oni do pierwszej serii konkursowej.

Stefan Kraft (fot. Agnieszka Pająk)
Stefan Kraft oddał najdalszy skok podczas serii próbnej poprzedzającej konkurs drużynowy w Oslo. Za nim uplasowali się Peter Prevc i Severin Freund. Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki.

Phillip Aschenwald uzyskał najwyższą notę podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS139 w słoweńskiej Planicy. Reprezentant Austrii wylądował na 131. metrze, wyprzedzając Markusa Eisenbichlera - Niemiec uzyskał 130,5 m.

Kolejne lokaty przypadły skoczkom gospodarzy - trzeci Anze Semenic poszybował na 136. metr, a czwarty Tilen Bartol uzyskał 129,5 m. Piąte miejsce zajął Austriak Thomas Hofer, a szósty był Norweg Fredrik Bjerkeengen - obydwaj zawodnicy doskoczyli do 129. metra.

W czołowej "10" uplasowali się również: najlepszy na treningu, Słoweniec Tomaz Naglic (128,5 m), Austriak Clemens Aigner (128 m), a także dwaj inni reprezentanci gospodarzy - Ernest Prislic (131,5 m) oraz Bor Pavlovcic (127 m).

Najlepszy wynik spośród polskich zawodników zanotował Klemens Murańka - skoczek Kadry A był 13. po skoku na odległość 133,5 m. Tuż za nim, ze 127-metrowym rezultatem, uplasował się Piotr Żyła. Ex aequo 17. lokata przypadła Janowi Ziobrze (127,5 m) oraz Jakubowi Wolnemu (124,5 m). 34. miejsce zajął Krzysztof Biegun, który uzyskał 124,5 m. W serii próbnej nie skakał Przemysław Kantyka.

Konkurs główny rozpocznie się o godzinie 15:00.
Tomaz Naglic oddał najlepszy skok podczas serii treningowej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS139 w słoweńskiej Planicy. Reprezentant gospodarzy uzyskał 129,5 m i wyprzedził Norwega Espena Roee, który wylądował na 126. metrze.

Kolejne pozycje zajęli dwaj skoczkowie z Niemiec - Pius Paschke osiągnął 125,5 a Tim Fuchs 133 metry. Piąty rezultat zanotował Lukas Hlava - Czech poszybował na 135. metr. Czołową szóstkę, po skoku na odległość 131,5 m, zamknął drugi z reprezentantów Norwegii, Joacim Oedegaard Bjoereng.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Żyła, któremu 128,5 m dało dziesiątą pozycję. Osiemnasty był Przemysław Kantyka (130,5 m), a 21. Jakub Wolny (131 m). W czołowej trzydziestce zmieścili się także 26. Klemens Murańka (127 m) i 29. Jan Ziobro (123 m). Najsłabiej spisał się Krzysztof Biegun, który po skoku na odległość 118,5 m był 43.

Sara Takanashi w sobotnim konkursie w Hinzenbach odniosła swój 40. triumf w karierze. Podium podzieliła z Danielą Iraschko-Stolz oraz Maren Lundby.
Spela Rogelj  była najlepszą zawodniczką kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata Pań w Hinzenbach. Niestety w rywalizacji o punkty nie zobaczymy żadnej z naszych reprezentantek.
W samo południe 5 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zainaugurowano rywalizację w III edycji zawodów LOTOS Cup 2016. Najwięcej zwycięstw tego dnia odnieśli reprezentanci klubu WSS Wisła w Wiśle, którzy zgarnęli cztery złote medale. Po raz kolejny tej zimy na podium stanęli: Paulina Cieślar, Tomasz Pilch oraz Łukasz Podżorski. Dołączył do nich powracający do rywalizacji po przerwie - Tomasz Byrt.