Jakub Kot, który jako jedyny z Polaków, postanowił wystartować w zawodach FIS Cup w Whistler, zwyciężył w drugim konkursie.

Dzisiejsza niedziela nie rozpieściła kibiców żądnych oglądania najlepszych skoczków świata. Konkurs indywidualny Pucharu Świata, który miał dzisiaj odbyć się w Oslo nie doszedł do skutku. Powodem odwołania był złe warunki atmosferyczne.

Sara Takanashi nokautuje rywalki i zwycięża z przewagą 18,1 pkt przed Danielą Iraschko-Stolz i  Jacqueline Seifriedsberger
Nie najlepiej rozpoczął się dzień dla skoczków rywalizujących w zawodach Pucharu Świata w norweskim Oslo. Seria próbna została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru. Jury będzie obradować przed godziną 14 odnośnie planowanej próby rozpoczęcia konkursu.

Spela Rogelj ponownie zwycięża w serii kwalifikacyjnej do konkursu Pucharu Świata Pań w austriackim Hinzenbach. Słowenka pokonała Katharinę Althaus i Ursę Bogataj. Niestety również dziś nie zobaczymy już na belce startowej żadnej z Polek.
Philipp Aschenwald zgarnął dublet podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w słoweńskiej Planicy. Austriak, po sobotniej wygranej, zaliczył drugie zwycięstwo na skoczni HS139. 20-latek, po skokach na odległość 137,5 i 133 m, triumfował z przewagą aż 16,3 punktu nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

Drugi w konkursie reprezentant Niemiec uzyskał 129,5 i 133,5 m. Podium uzupełnił kolejny skoczek z Austrii, Clemens Aigner, który wylądował na 132. i 128. metrze.

Ponownie tuż za czołową trójką uplasował się Piotr Żyła. Najlepszy z Polaków osiągnął 136,5 i 130 m, tracąc do drugiego miejsca zaledwie 1,3 punktu. Na końcu pierwszej szóstki uplasowało się dwóch reprezentantów gospodarzy - Bor Pavlovcic (133 i 132,5 m) oraz Tomaz Naglic (129,5 i 130 m). Siódmą pozycję zajął Alex Insam - Włoch doskoczył do 128. i 127. metra.

W najlepszej dziesiątce udało się zmieścić także Jakubowi Wolnemu. Podwójny mistrz świata juniorów z 2014 roku uzyskał 127 i 123,5 m, co dało mu ósmą lokatę. Za nim znaleźli się Austriak Thomas Hofer (127 i 126 m), a także Słoweniec Anze Semenic (132 i 125,5 m).

Punkty zdobyli również dwaj inni reprezentanci Polski. 125 i 118,5 m dało Klemensowi Murańce piętnaste miejsce, a po skokach na odległość 123 i 129,5 m Krzysztof Biegun był dziewiętnasty. Niewiele do awansu do drugiej serii zabrakło 31. Janowi Ziobrze (121 m). 40. pozycja przypadła Przemysławowi Kantyce (109 m).

W klasyfikacji generalnej na czele stawki znajdują się nieobecni w Planicy Niemiec Karl Geiger i Norweg Tom Hilde. Na trzecią pozycję awansował Thomas Hofer.

Kolejne zawody odbędą się w dniach 13-14 lutego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.