Archiwum strony

Po Kanadyjskim Whistler, FIS Cup przeniósł się do Amerykańskiego Eau Claire. Dzisiejsze treningi padły łupem 4 zawodników: Stefana Hubera, Niko Loeytainena, Christiana Firberga i Jakuba Kota.

Robert Kranjec (fot. Agnieszka Pająk)
Robert Kranjec okazał się najlepszy podczas dzisiejszego konkursu lotów w norweskim Vikersund. Podium uzupełnili Kenneth Gangnes i Noriaki Kasai. Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch.
Kenneth Gangnes (fot. Agnieszka Pająk)
Kenneth Gangnes prowadzi po pierwszej serii podczas piątkowego konkursu w norweskim Vikersund. Za nim plasuje się dwóch Słoweńców: Robert Kranjec i Peter Prevc. W drugiej serii zobaczymy pięciu Polaków. Po pierwszej serii najwyżej sklasyfikowany jest Piotr Żyła.
Peter Prevc (fot. Agnieszka Pająk)
Peter Prevc okazał się zdecydowanie najlepszy podczas pierwszego treningu w norweskim Vikersund po znakomitym locie na 241 m. Za liderem pucharu świata uplasowali się Norwegowie: Stjernen, Gangnes i Hauer. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch.
Spela Rogelj po raz kolejny w tym sezonie zwycięża w serii kwalifikacyjnej do sobotniego konkursu Pucharu Świata Pań w Ljubnie. Słowenka pokonała Elenę Runggaldier i Annę Rupprecht.
Po opóźnieniach związanych ze złymi warunkami atmosferycznymi udało się rozegrać dwie serie treningowe przed Pucharem Świata Pań w Ljubnie. Najlepszymi zawodniczkami okazały się Sara Takanashi i Maja Vtic.