Archiwum strony

Michael Hayboeck zwyciężył w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w fińskim Lahti. Austriak wyprzedził Norwega Daniela Andre Tande oraz Niemca Severina Freunda. Lider klasyfikacji PŚ - Peter Prevc był dopiero piąty, a najlepszym z Polaków okazał się Stean Hula, który zajął czternastą lokatę.

Peter Prevc po raz kolejny nie pozostawia złudzeń rywalom. Słoweniec prowadzi po pierwszej serii konkurs Pucharu Świata w fińskim Lahti Słoweniec wyprzedza dwójkę Norwegów - Daniela Andre Tande i Kennetha Gangnesa. W drugiej serii zobaczymy aż pięciu naszych reprezentantów, a najwyżej plasuje się Klemens Murańka, który jest 15.


Austriak Manuel Poppinger zwyciężył w kwalifikacjach przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w fińskim Lahti. Poppinger wyprzedził Słoweńców: Roberta Kranjca oraz Anze Laniska. Z awansem do konkursu nie mieli problemów nasi reprezentanci, z których najwyżej uplasował się Kamil Stoch - był siódmy.

Norweg Daniel Andre Tande oddał najlepszy skok w serii treningowej przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w fińskim Lahti. Poza Norwegiem dobre skoki oddawali także: Peter Prevc i Richard Freitag. 


Po raz kolejny Sara Takanashi sięga po zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata Pań. Tuż za nią uplasowały się Maja Vtic i Yuki Ito.
W porannych treningach na skoczni w Lahti najlepiej spisały się Jacqueline Seifriedsberger i Sara Takanashi. NA skoczni HS 100 rozegrano dwie serie treningowe.
Dla Pawła Chyca czwartek był bardzo dobrym dniem. Młody zawodnik wywalczył dwa medale indywidualne - złoty w kombinacji norweskiej, a także brązowy w skokach. Co miał do powiedzenia multimedalista Olimpiady Młodzieży?


Paweł Wąsek pod nieobecność czołowych polskich juniorów został złotym medalistą pierwszego konkursu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w Harrachovie. Co miał do powiedzenia młody zawodnik ze Szczyrku?