Archiwum strony

Już za tydzień rozpocznie się Puchar Świata w Wiśle (3-5 marca), ale wciąż nie znamy liczby zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w kwalifikacjach do piątkowego konkursu indywidualnego. Trwa walka o powiększenie kwoty startowej. Wszystko w rękach, a właściwie nogach Bartłomieja Kłuska. - W Pucharze Kontynentalnym w Brotterode pierwszoplanowym zadaniem dla niego jest walka o wywalczenie kwoty startowej. Zakładamy, że powinno się to udać, a wtedy będziemy mieć o jedno miejsce więcej na ostatni period Pucharu Świata – tłumaczy trener główny Kadry A Łukasz Kruczek.
Po raz siódmy w obecnym sezonie nasz reprezentant wygrywa kwalifikacje. Tym razem najlepszy przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Ałmatach okazał się Maciej Kot. Polski zawodnik wyprzedził Słoweńców: Jurija Tepesa i Roberta Kranjca. Reszta naszych zawodników nie miała problemów z awansem do konkursu.


Michael Hayboeck oddał najlepszy skok w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Ałmatach. W drugiej serii zwycięzcą okazał się natomiast Peter Prevc. Poza tą dwójką, daleko skakali także Robert Kranjec i Manuel Fettner. Polacy nie oddali skoków, które wyróżniłyby ich pośród stawki 56 zawodników.

Sara Takanashi (fot. Stefan Piwowar)
W seriach treningowych przed Pucharem Świata Pań na skoczni HS 106 w Ałmatach najlepsza była Deniale Iraschko-Stolz.