Archiwum strony

Simon Greiderer zwyciężył w pierwszym konkursie FIS Cup w Harrachovie na skoczni normalnej.









Zakończyła się pierwsza seria konkursu FIS Cup w Harrachovie. Na prowadzeniu znalazł się Gasper Bartol przed Chul-ku Kang i Hyun-ki Kim. 









Domen Prevc (fot. Robert Osak)
Dziś w Titisee-Neustadt na skoczni Hochfirstschanze odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu pucharu świata. Najlepszy w nich okazał się Słoweniec Domen Prevc, który ustanowił nowy rekord skoczni - 148 m. Czołową trójkę uzupełnili Jurij Tepes i David Siegel. Do konkursu awansowało siedmiu Polaków. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Andrzej Stękała. Na skoczni kręcił wiatr. Zmienne warunki powodowały, że organizatorzy kilkakrotnie musieli regulować długość najazdu na próg.
Hyun-Ki Kim okazał się być najlepszy podczas jedynego treningu FIS Cup przed konkursem indywidualnym w Harrachovie. 












Zakończył się pierwszy konkurs cyklu FIS Cup Pań w Harrachovie, w którym zwyciężyła reprezentantka Słowenii - Nika Kriznar.









Peter Prevc i Johann Andre Forfang zdominowali dwa pierwsze treningi przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Poza Słoweńcem i Norwegiem daleko skakał Stefan Kraft na najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki.


Coline Mattel (fot. Stefan Piwowar)
Właśnie zakończyły się treningi poprzedzające konkurs FIS Cup w czeskim Harrachovie. Najlepsze okazywały się Coline Mattel i Evelyn Insam. W obu seriach treningowych dobrze spisywała się Kinga Rajda.