Archiwum strony

Kinga Rajda (fot. Granda)
Dzisiaj w Szczyrku na skoczni średniej zostały rozegrane pierwsze konkursy mistrzostw Polski. Mistrzynią kraju w seniorkach została Kinga Rajda, a złoto w kategorii junior D wywalczył Jan Habdas.
Nie mają szczęścia zawodnicy podczas ostatnich tygodni zmagań w tym sezonie Pucharu Świata. Tym razem do skutku nie dojdzie indywidualny konkurs Pucharu Świata w niemiecki Titisee-Neustadt. Powodem okazał się zbyt silny wiatr.


Silny wiatr wieje w Titisee-Neustadt. Niekorzystne warunki zmusiły organizatorów do odwołania kwalifikacji. Do pierwszej serii konkursowej ma przystąpić 60 zawodników.
Karl Geiger (fot. Agnieszka Pająk)
Finałowy konkurs pucharu kontynentalnego 2015/2016 za nami. Ostatnie zawody padły łupem Karla Geigera z Niemiec. Podium uzupełnili Markus Schiffner i Martin Hamann. Na czwartym miejscu uplasował się Tom Hilde, który okazał się triumfatorem klasyfikacji generalnej PK. Najwyżej z Polaków uplasował się Klemens Murańka.
Martin Hamann (fot. Agnieszka Pająk)
Pierwsza seria finałowego konkursu pucharu kontynentalnego 2015/2016 w rosyjskim Czajkowskim za nami! Nowy nieoficjalny rekord skoczni ustanowił lider po pierwszej serii Martin Hamann. Podium uzupełniają Karl Geiger i Ernest Prislic. Najwyżej z Polaków plasuje się Klemens Murańka.
Markus Eisenbichler (fot. Agnieszka Pająk)
Markus Eisenbichler uzyskał zdecydowanie najwyższą notę podczas serii próbnej, która poprzedziła niedzielny konkurs pucharu kontynentalnego w rosyjskim Czajkowskim. Drugie miejsce zajął Tom Hilde, a trzeci był Anze Semenic. Najlepiej z Polaków spisał się Klemens Murańka.