Archiwum strony

Na skoczni w Kranju podczas inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego zdecydowanie najlepiej odnaleźli się reprezentanci gospodarzy. Na dwóch pierwszych miejscach znaleźli się reprezentanci Słowenii. Po skokach na odległość 106 i 111,5 m triumfował Peter Prevc, a drugie miejsce zajął Rok Justin, który osiągnął 106,5 i 111,5 m, tracąc do triumfatora tylko 0,7 punktu

Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner. Austriak uzyskał 105 i 110,5 m. Tuż za nim uplasował się Jan Ziobro. Reprezentant klubu WKS Zakopane potwierdził, że w tym momencie ma najlepszą formę z Kadry B - 104 metry w pierwszej serii oraz 108,5 metra w finale dały mu wysokie miejsce na koniec rywalizacji. Na piątej pozycji znalazł się Czech Viktor Polasek, który uzyskał 103,5 i 109 m. Czołową szóstkę, po skokach na odległość 101,5 i 104,5 m, zajął kolejny ze skoczków gospodarzy, Robert Kranjec.

Kolejne miejsca należały do Niemca Karla Geigera (105 i 106,5 m) oraz Słoweńca Tomaza Naglica (103 i 104,5 m) czołową dziesiątkę zamknęli Jaka Hvala i Martin Hamann.

Oprócz Ziobry, w drugiej rundzie wystąpili dwaj inni reprezentanci Polski, jednak nie odegrali oni większej roli w zawodach. 27. miejsce zajął Przemysław Kantyka, który uzyskał 100,5 i 101,5 m, a skoki na odległość 100 i 98,5 m dały Aleksandrowi Zniszczołowi 29. lokatę. Niewiele do awansu zabrakło Bartłomiejowi Kłuskowi, który uzyskał 99 metrów i zajął 32. pozycję. Dalej uplasowali się 38. Krzysztof  Biegun (98,5 m) oraz 43. Krzysztof Miętus (97 m).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kranju odbędzie się już w niedzielę, o godzinie 9:30.
Reprezentanci gospodarzy zaprezentowali się najlepiej podczas treningów przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Peter Prevc, a w drugiej na pierwszym miejscu znalazł się Rok Justin

I TRENING
Triumfator minionej edycji Pucharu Świata uzyskał 103,5 m. Jaka Hvala, który wylądował na 104. metrze.

Ex-eaquo trzecie miejsce zajęło aż trzech zawodników. Taką samą notę uzyskali dwaj Austriacy - Clemens Aigner, który uzyskał 99,5 m oraz Maximilian Steiner, skacząc na odległość 102,5 m. Trzeci był również Jan Ziobro - najlepszy z Polaków osiągnął 100,5 m. Najlepszą szóstkę zamknął trzeci ze Słoweńców, Anze Lanisek, który uzyskał 95,5 m. W "10" znaleźli się również Markus Eisenbichler, Sebastian Colloredo, Andreas Alamommo i Davide Bresadola.

Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca. 23. był Krzysztof Biegun, który wylądował na 95. metrze. Taki sam rezultat zanotował 26. Aleksander Zniszczoł. 28. miejsce, po skoku na odległość 94,5 m, zajął Przemysław Kantyka. W serii treningowej wystartowali również 32. Bartłomiej Kłusek (91,5 m) oraz 37. Krzysztof Miętus (90 m).

II TRENING
Rok Justin osiągnął 104,5 m, wyprzedzając Austriaka Clemensa Aignera, który wylądował o pół metra bliżej. Trzecie miejsce, po skoku na odległość 103,5 m, zajął Peter Prevc. Czwarty był Sebastian Colloredo - Włoch osiągnął 102,5 m. Ponownie dobrze zaprezentował się Jan Ziobro - najlepszy z naszych reprezentantów zanotował 103,5 m i był piąty. Szóste miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, który doskoczył do 102. metra.

Dwóch Polaków znalazło się w trzeciej dziesiątce. 21. miejsce przypadło Aleksandrowi Zniszczołowi (98,5 m), a 23. był Bartłomiej Kłusek (96,5 m). Krzysztof Biegun uzyskał 95,5 m, co dało mu 37. pozycję. 95,5 m pozwoliło Przemysławowi Kantyce na zajęcie 41. lokaty, a Krzysztof Miętus, po skoku na 94. metr, usadowił się na 45. miejscu.

Konkurs główny rozpocznie się o godzinie 19:00.

Po ponad trzech miesiącach oczekiwania, fani skoków narciarskich będą mieli okazję śledzić międzynarodową rywalizację. Konkursami Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju zawodnicy rozpoczną rywalizację w sezonie letnim. Do startu stanie 63 skoczków, w tym sześciu Polaków.

Gwiazdami zawodów na słoweńskim obiekcie będą reprezentanci gospodarzy. Na starcie pojawią się wszyscy najmocniejsi skoczkowie z tego kraju, z wyłączeniem Jurija Tepesa. Na liście znaleźli się między Robert Kranjec, a także dwaj bracia Prevcowie - Domen oraz triumfator zeszłorocznej edycji Pucharu Świata, Peter.

Nasz kraj reprezentują zawodnicy z Kadry B. Spośród podopiecznych Roberta Matei wystartują: Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Jan Ziobro i Bartłomiej Kłusek.

Skocznia Bauhenk powstała w 2004 roku. To na tym obiekcie rozgrywane były Mistrzostwa Świata Juniorów w 2006 roku, kiedy to tryumfował Gregor Schlierenzauer. Austriak wyprzedził wówczas Jurija Tepesa i Andreę Morassiego. W sezonie 2007/2008 miały się na niej odbyć zawody Pucharu Świata, jednak zostały one odwołane z powodu braku śniegu.

Punkt K: K100
Wielkość skoczni: HS109
Rekord skoczni: 119 m, Peter Prevc (09.01.2011)
Letni rekord skoczni: 118,5 m, Robert Kranjec (04.07.2009)

Pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju odbył się w latem 2005 roku i od tego czasu tylko raz ten cykl ominął skocznie Bauhenk. Co ciekawe, w sezonach 2008-2015 jedynie dwukrotnie zdarzyło się, żeby Polacy nie stanęli na podium choćby jednego konkursu. Dwóm biało-czerwonym udało się triumfować na słoweńskiej skoczni normalnej - w 2010 roku najlepszy był Kamil Stoch, a rok temu dwukrotnie Petera Prevca pokonywał  Dawid Kubacki.