Archiwum strony

Zaledwie kilka godzin po zakończeniu zawodów Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel, Stefan Horngacher podał skład reprezentacji Polski na zbliżające się konkursy na skoczni w Wiśle-Malince. Do kwalifikacji przed polskim konkursem letniego cyklu przystąpi dwunastu biało-czerwonych.

W składzie znaleźli się wszyscy skoczkowie z Kadry A. Do startujących we Francji: Kamila Stocha, Macieja Kota, Klemensa Murańki, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego dołączą Stefan Hula oraz Andrzej Stękała. Trener uzupełnił skład zawodnikami z Kadry B. Spośród tej grupy zobaczymy: Przemysława Kantykę, Bartłomieja Kłuska, Jana Ziobrę i Aleksandra Zniszczoła.

Zawody w Wiśle odbędą się w 22 i 23 lipca. Pierwszego dnia odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast drugiego zawodnicy powalczą w rywalizacji indywidualnej.

źródło: PZN.pl
Podczas inauguracyjnego konkursu Letniej Grand Prix we francuskim Courchevel Polacy zanotowali dublet! Prowadzący po pierwszej serii Maciej Kot utrzymał prowadzenie i odniósł końcowy tryumf. Na podium obok niego stanęli Kamil Stoch i Stefan Kraft.
Na półmetku zawodów Letniej Grand Prix we francuskim Courchevel na prowadzeniu znajduje się Maciej Kot, który wyprzedza Kamila Stocha i Stefana Krafta
W serii próbnej przed inauguracyjnym konkursem Letniej Grand Prix we francuskim Courchevel najlepszy okazał się być Kamil Stoch, który wyprzedził Michaela Hayboecka i Andreasa Wellingera. 
Kinga Rajda udanie zadebiutowała w zawodach FIS Grand Prix, zajmując 28. miejsce w sobotnim konkursie w Courchevel (Francja). Nasza młoda skoczkini nie jest jednak w pełni zadowolona z pierwszych punktów, bo po wczorajsze kwalifikacje rozbudziły jej marzenia. - Skoki nie były najgorsze, ale za to nerwowe. Liczyłam na więcej po wczorajszych kwalifikacjach. W piątek poszło mi bardzo fajnie, było na luzie i było myślenie podczas skoku. Dziś towarzyszyło mi za dużo nerwów. Teraz trzeba zacząć skakać lepiej. Myślę, że damy radę – podsumowała z optymizmem najlepsza polska skoczkini.

Sara Takanashi nie dała rywalkom szans podczas konkursu Letniej Grand Prix pań w Courchevel. Na podium stanęły również Chiara Hoelzl i Yuki Ito. W swoim debiucie punkty zdobyła Kinga Rajda.