Archiwum strony

Im bliżej do zawodów na skoczni w Wiśle-Malince, tym więcej drużyn ogłasza swoje kadrowe decyzje przed zbliżającymi się konkursami Letniego Grand Prix. Skład swoich reprezentacji ogłosili selekcjonerzy Finlandii oraz Czech - obydwaj szkoleniowcy wysyłają do Polski czterech skoczków.

Po kadrze Norwegii, nasi południowi sąsiedzi są kolejną nacją, która wzmacnia drużynę w porównaniu z minionymi zawodami w Courchevel. W składzie reprezentacji Czech pojawił się Roman Koudelka. Przypomnijmy, że najlepszy czeski zawodnik minionej zimy na skoczni im. Adama Małysza zaliczył swój jedyny triumf w obecnym roku. Debiutujący w tegorocznym letnim cyklu Koudelka zastąpił Cestmira Koziska, który w Courchevel nie zdobył punktów. Pozostała trójka zawodników w porównaniu ze zmaganiami we Francji nie zmieniła się. Oprócz Koudelki, trener Jakub Jiroutek zabiera ze sobą Lukasa Hlavę, Jakuba Jandę i Viktora Polaska.

Zmiany kadrowe zaszły również w reprezentacji  Finlandii. Na konkursy w Wiśle trener Andreas Mitter wydelegował o dwóch więcej zawodników niż do Courchevel. Oprócz obecnych we Francji Harriego Olliego i Villego Larinto, na skoczni im. Adama Małysza zaprezentują się również Lauri Asikainen oraz Jarkko Maeaettae.

Pierwsze skoki w Wiśle zawodnicy oddadzą już 21 lipca, kiedy to odbędą się kwalifikacje. Na dzień później zaplanowano zmagania drużynowe, a tydzień ze skokami zakończy konkurs indywidualny.

źródło:
facebook.com/skijumpingteamfinland/
Jakub Jiroutek (facebook)
Zawody Letniej Grand Prix w Wiśle zbliżają się wielkimi krokami. Znamy nazwiska kolejnych zawodników, którzy pojawią się na starcie. Nie zabraknie m.in. rekordzisty świata w długości lotu - Andersa Fannemela.
Po sezonie 2015/2016 nastąpiły zmiany na szczytach organizacji zawodów Pucharu Świata. Z roli asystenta dyrektora Pucharu Świata zrezygnował Miran Tepes, którego zastąpił Borek Sedlak, którego kariera w strukturach FIS rozwija się bardzo szybko.