Archiwum strony

Adam Małysz był obecny podczas konkursów Letniej Grand Prix w Wiśle i kibicował swoim młodszym kolegom. Jak wielki mistrz oceni dyspozycję polskich skoczków oraz zmiany, które zaszły przed tym sezonem w sztabie szkoleniowym kadry Polski?
Organizatorzy zbliżającego się Letniego Grand Prix w Hinterzarten ujawnili listę zgłoszonych przez krajowe federacje zawodników poszczególnych reprezentacji. Podczas rywalizacji na niemieckim obiekcie nie zabraknie najlepszych skoczków tegorocznej edycji letniego cyklu.

Wedłu wstępnych składów, w schwarzwaldzkiej miejscowości wystartują czterej najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej.  Na skoczni zobaczyć będzie można zwycięzcę dwóch pierwszych konkursów, Macieja Kota,  a także Kamila Stocha, Stefana Krafta, a także skaczącego na własnej ziemi Andreasa Wellingera.

Bardzo mocno obsadzone zostały ekipy Słowenii oraz Austrii. W tej pierwszej nie zabraknie zwycięzcy minionej edycji Pucharu Świata, Petera Prevca, a także dobrze prezentujących się w Wiśle Petera Prevca i Roberta Kranjca. Z kolei obok Stefana Krafta, liderem Austriaków w Hinterzarten będzie Michael Hayboeck.

Honoru gospodarzy bronić będzie siedmiu skoczków. Oprócz Wellingera, zobaczymy między innymi Richarda Freitaga oraz Andreasa Wanka. Po raz kolejny ze startu w Letnim Grand Prix zrezygnował za to Severin Freund.

Skład naszej reprezentacji został już podany wcześniej przez Stefana Horngachera. Przypomnijmy, że oprócz Macieja Kota i Kamila Stocha wystąpią: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jakub Wolny oraz Piotr Żyła.

Nie wszystkie ekipy wystartują w swoich najmocniejszych składach. Do Hinterzarten nie pojadą najlepsi skoczkowie z Norwegii, a w reprezentacji Czech zabraknie Romana Koudelki i Jakuba Jandy.

WSTĘPNE SKŁADY DRUŻYN:


Austria:
- Philipp Aschenwald
- Manuel Fettner
- Michael Hayboeck
- Andreas Kofler
- Stefan Kraft
- Manuel Fettner
- Markus Schiffner

Czechy:
- Lukas Hlava
- Cestmir Kozisek
- Vojtech Stursa
- Tomas Vancura

Finlandia:
- Lauri Asikainen
- Ville Larinto
- Jarkko Maeaettae
- Harri Olli

Francja:
- Paul Brasme
- Vincent Descombes-Sevoie
- Ronan Lamy Chappuis


Japonia:
- Yumu Harada
- Kenshiro Ito
- Junshiro Kobayashi
- Ryoyu Kobayashi
- Kento Sakuyama
- Shohei Tochimoto


Kazachstan:
- Konstantin Sokolenko
- Marat ŻaparowKorea:- Hueng-Chul Choi
- Hyun-Ki Kim
Niemcy:- Richard Freitag
- Karl Geiger
- Markus Eisenbichler
- Stephan Leyhe
- David Siegel
- Andreas Wank
- Andreas Wellinger

Norwegia:
- Joachim Oedegaard Bjoereng
- Halvor Egner Granerud
- Tom Hilde
- Robert Johansson
- Philipp Sjoeen
- Rune VeltaPolska:
- Maciej Kot
- Dawid Kubacki
- Klemens Murańka
- Kamil Stoch
- Jakub Wolny
- Piotr Żyła


Rosja:
- Denis Korniłow

Słowenia:
- Jaka Hvala
- Robert Kranjec
- Anze Lanisek
- Peter Prevc
- Anze Semenic
- Jurij Tepes
Szwajcaria:
- Simon Ammann
- Gregor Deschwanden
- Luca Egloff
- Kilian Peier

Włochy:
- Davide Bresadola
- Sebastian Colloredo

źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de
Już w ten weekend rywalizacja w ramach tegorocznej edycji Letniej Grand Prix przeniesie się do niemieckiego Hinterzarten. Reprezentacja Norwegii pojedzie tam w szóstkę. W tej liczbie Tom Hilde i Robert Johansson, których mieliśmy okazję oglądać podczas konkursów w Wiśle.
Tegoroczne zawody w ramach Letniej Grand Prix w Wiśle to już historia. Polscy skoczkowie ocenili swoje występy na ojczystej ziemi w konkursie indywidualnym.