Archiwum strony

Maciej Kot (fot. Grzegorz Granica)
Fantastyczny występ zanotowali polscy skoczkowie w dzisiejszym konkursie Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln! Zwycięzcą okazał się Maciej Kot, który wyprzedził Kamila Stocha. W czołowej szóstce znalazło się łącznie czterech Polaków. Punkty zdobyło łącznie sześciu biało-czerwonych.
(fot. Granda)
Polacy bardzo dobrze spisali się w pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Prowadzi Maciej Kot przed Kamilem Stochem. Podium uzupełnia Michael Hayboeck z Austrii. w Czołowej dziesiątce mamy jeszcze Dawida Kubackiego na miejscu szóstym, a dziesiąte Klemens Murańka. W drugiej serii zobaczymy również Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego.
Peter Prevc okazał się najlepszy podczas serii próbnej poprzedzającej dzisiejszy konkurs Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Drugie miejsce zajął autor najdalszego skoku Michael Hayboeck, a czołową trójkę uzupełnił lider cyklu LGP 2016, Maciej Kot. W czołowej dziesiątce uplasowało się czterech reprezentantów Polski. Na skoczni panują zmienne warunki, które zmuszały sędziów do kilkakrotnej zmiany belki startowej.