Archiwum strony


Lucile Morat została zwyciężczynią inauguracyjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego Pań w Oberwiesenthal. Kinga Rajda zakończyła konkurs na 23. lokacie.
Rosjanka Aleksandra Kustowa z bardzo dobrej strony prezentuje się podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań w Oberwiesenthal. Po udanej serii treningowej zajęła pierwsze miejsce w serii próbnej. Najlepszą z Polek była Kinga Rajda.
Zwycięstwem Lukasa Hlavy zakończył się pierwszy konkurs Letnieo Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. Skoczek gospodarzy lądował na 99. i 96. metrze, dzięki czemu o 3,1 punktu wyprzedził Sebastiana Colloredo - Włoch dwukrotnie doskoczył do 98. metra. Na podium znalazł się również Aleksander Zniszczoł. Nasz reprezentant był trzeci po skokach na odległość 96 i 97,5 m.
 
Tuż za czołową trójką ex-aequo uplasowało się dwóch zawodników. Czwarte miejsce podzielili Słoweniec Ernest Prislic, który wylądował na 96. i 99. metrze oraz Stefan Huber - Austriak uzyskał 95,5 i 98,5 m. Na szóstej pozycji znalazł się Pius Paschke. Dominujący na treningach Niemiec osiągnął 98 i 98,5 m.

W gronie najlepszych dziesięciu zawodników zmieścił się również Bartłomiej Kłusek. Reprezentant Polski był piąty po skoku na odległość 98,5 m  w pierwszej serii, jednak 94,5 m w finałowej rundzie zepchnęło go na dziesiątą lokatę. Miejsca w czołowej dziesiątce zajęli również Maximilian Steiner (97 i 95 m), Jakub Janda (96,5 i 94 m), a także Rok Justin (94 i 102 m).

Oprócz Zniszczoła i  Kłuska, do finałowej rundy awansowało trzech Polaków. Piętnasty, po dwóch skokach na odległość 94,5 m, był Krzysztof Miętus. Dziewiętnasta lokata przypadła Bartoszowi Czyżowi, który wylądował na 95. i 92. metrze. Dwa skoki na odległość 92,5 m dały Przemysławowi Kantyce 24. miejsce. Niewiele do zdobycia punktów zabrakło Dawidowi  Jarząbkowi, który wylądował na 89. metrze, kończąc zawody na 32. miejscu.

Następny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie odbędzie się już jutro.
Reprezentant gospodarzy, Taku Takeuchi, zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu cyklu Letniej Grand Prix w Hakubie. Japończyk wyprzedził swojego rodaka Daiki Ito oraz Norwega Daniela Andre Tande. Do konkursu zakwalifikowało się jedynie dwóch reprezentantów Polski.


Pius Paschke zaprezentował najlepszą dyspozycję podczas treningów przed konkursami Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. W drugiej serii treningowej z dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski.

I trening
Niemiec znalazł się na czele stawki, uzyskując 99,5 m. Dwa metry dalej od niego wylądował drugi Słoweniec Miran Zupancic. Trzecie miejsce, po skoku na odległość 98,5 m, przypadło Austriakowi Maximilianowi Steinerowi.

Na czwartej pozycji znalazł się Julian Hahn. Kolejny z niemieckich skoczków zanotował nadalszy rezultat treningu, osiągając 103,5 m. Piąty był Słoweniec Ernest Prislic, który uzyskał 98,5 m. Czołową szóstkę skokiem na 96. metr zamknął Fin Andreas Alamommo.

Wśród dziesięciu najlepszych zawodników znaleźli się również Marat Żaparow (95 m), Janni Reisenauer (94,5 m), Dominik Maylaender (99,5 m) oraz Janne Korhonen (95 m).

Polacy nie wzięli udziału w treningu.

II trening
W drugiej serii Pius Paschke ponownie wyprzedził wszystkich swoich rywali - tym razem uzyskał on 100,5 metra. Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł - reprezentant Polski wylądował na setnym metrze. Trzeci był Włoch Sebastian Colloredo, który doskoczył do 101. metra.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Andraz Pograjc. Reprezentant Słowenii uzyskał 99,5 m. Za nim uplasował się Fin Andreas Alamommo, a także jego kolega z drużyny, Ernest Prislic - obaj lądowali na 98. metrze. Ex aequo z drugim ze słoweńskich skoczków, z taką samą odległością, szóste miejsce zajął Maximilian Steiner.

W czołowej dziesiątce zmieścił się Krzysztof Miętus. Drugi z Polaków był ósmy po skoku na odległość 98,5 m. Trzech biało-czerwonych uplasowało się na pozycjach 11-20. Trzynaste miejsce zajął Bartłomiej Kłusek (94,5 m), na piętnastej lokacie znalazł się Bartłomiej Czyż (95,5 m), a siedemnasty był Dawid Jarząbek (96,5 m). Z kolei 89,5 m dało Przemysławowi Kantyce 29. lokatę.

Konkurs główny rozpocznie się o godzinie 14:30.
Reprezentant gospodarzy, Taku Takeuchi oraz Norweg Daniel Andre Tande oddali najlepsze skoki podczas pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do zawodów cyklu Letniej Grand Prix w Hakubie. Treningi zostały zdominowane przez przedstawicieli Norwegii i Japonii. Polacy natomiast nie zachwycili.