Archiwum strony

Konkurs z cyklu FIS Cup w Szwajcarskim Einsiedeln zakończył się zwycięstwem Aljaza Osterca. Słoweniec wyprzedził Dominika Kastelika i Pawła Wąska.


Felix Hoffmann prowadzi po pierwszej serii sobotniego konkursu na skoczni HS: 117 w Einsiedeln. Niemiecki zawodnik poszybował na 110,5 m i tym samym wyprzedził Aljaza Osterca (110 m) i Dominika Kastelika (109 m). 
Przed chwilą zakończyła się seria próbna poprzedzająca konkurs z cyklu FIS Cup w Szwajcarskim Einsiedeln, w której najlepszymi okazali się być ex-aequo Dominik Kastelik i Timi Zajc. 
Pierwszy konkurs FIS Cup pań za nami. Zwycięstwo odniosła reprezentantka Niemiec Selina Freitag. Drugie miejsce zajęła Rumunka Daniela Haralambie, a podium uzupełniła Fumika Segawa z Japonii.

Siostra Richarda Freitaga zdołała odnieść zwycięstwo pomimo podpórki w pierwszej serii. Skoki na 74,5 i 73 m pozwoliły na jej zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Daniela Haralambie. Rumunka oddała w pierwszej serii najdalszy skok konkursu - 78 m, jednak nie zdołała ustać swojej próby. Podium uzupełniła Japonka Fumika Segawa.


Po dzisiejszym konkursie prowadzenie w klasyfikacji generalnej FIS Cup utrzymała Kinga Rajda, która w Szwajcarii jest nieobecna.

Źródło: Informacja własna/ewoxx.com
Na skoczni w Einsiedeln odbyła się seria treningowa poprzedzająca konkursy w ramach FIS Cup. W jedynym treningu najlepszy okazał się Marat Zhaparov. Warto jednak dodać, że w pierwszej serii treningowej wystąpiło tylko ośmiu skoczków, a druga nie odbyła się ze względu na... brak zawodników.
Właśnie zakończyły się treningi pań w Einsiedeln. W pierwszej serii najdalej skoczyła Fumika Segawa z Japonii, zaś w drugiej najlepsza okazała się Selina Freitag.