Reprezentant gospodarzy Joacim Odegaard Bjoereng tryumfował w pierwszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lilehammmer. 20-letni Norweg wyprzedził swoich rodaków - Halvora Egnera Graneruda oraz Roberta Johanssona. Wysokiej lokaty po pierwszej serii nie utrzymał Jan Ziobro, który zawody zakończył na dziesiątym miejscu

Norweg Joacim Odegaard Bjoereng prowadzi po pierwszej serii konkursu cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. Reprezentant gospodarzy wyprzedza Słoweńca Tilena Bartola oraz Jana Ziobrę. W serii finałowej wystąpi czterech naszych reprezentantów.

Reprezentanci gospodarzy odskoczyli konkurencji podczas serii próbnej przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. Skoczkowie z tego kraju znaleźli się na trzech czołowych pozycjach. Najlepiej zaprezentował się Halvor Egner Granerud, który wylądował na 124. metrze.

Za nim uplasowali się Tom Hilde i Fredrik Bjerkeengen - uzyskali oni kolejno 124,5 i 125 m. Na czwartej pozycji znalazł się najlepszy z Polaków, Jan Ziobro. Skoczek ze Spytkowic doskoczył do 122. metra. Piąte miejsce, ze 118-metrowym rezultatem, przypadło Austriakowi Maximilianowi Steinerowi. Czołową szóstkę zamknął Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 123,5 m.

W czołowej dziesiątce zmieścili się także dwaj inni nasi reprezentanci. Siódmy, po skoku na odległość 117,5 m, był Paweł Wasek, a dziewiąta lokata z o pół metra gorszym rezultatem przypadła Krzysztofowi Miętusowi. Polaków rozdzielił Austriak Thomas Hofer (124,5 m), a na końcu grona najlepszych dziesięciu zawodników znalazł się kolejny ze skoczków gospodarzy, Robert Johansson (116 m).

Pozostali Polacy zajęli punktowane pozycje. 114 metrów dało Przemysławowi Kantyce trzynaste miejsce. Szesnastą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł, który doskoczył do 112. metra. 21. był Bartłomiej Kłusek (116 m), a na 26. pozycji znalazł się Dominik Kastelik (111 m).

Początek konkursu głównego zaplanowano na godzinę 18:00.
Sara Takanashi odniosła kolejne zwycięstwo podczas sobotniego konkursu Letniej Grand Prix pań w Czajkowskim. Podium uzupełniły Maren Lundby i Maja Vtic. Niestety, Kinga Rajda nie może zaliczyć dzisiejszego występu do udanych. Jedyna Polka startująca w Rosji zajęła dziś ostatnie 40. miejsce.
Sara Takanashi objęła zdecydowane prowadzenie po pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix w Czajkowskim. Japonka skoczyła najdalej ze wszystkich i wyprzedza Maren Lundby i Maję Vtic. Kinga Rajda zajęła ostatnie 40. miejsce.
Markus Eisenbichler oddał najlepszy skok podczas serii treningowej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. Reprezentant Niemiec wylądował na 131. metrze, dzięki czemu wyprzedził trzech zawodników gospodarzy.

Drugie miejsce zajął Joacim Oedegaard Bjoereng, który doskoczył do 132. metra. Za nim, ze 126-metrowym rezultatem, znalazł się Halvor Egner Granerud, a czwarty, po skoku na odległość 132 metrów, był Tom Hilde.

Najlepiej z polskich skoczków zaprezentował się Jan Ziobro, któremu 129 metrów dało piątą pozycję. Czołową szóstkę zamknął Tilen Bartol - Słoweniec uzyskał 123 metry.

Pozostali nasi reprezentanci znaleźli się poza czołową dziesiątką. Trzynaste i czternaste miejsce zajęli Aleksander Zniszczoł wraz z Pawłem Wąskiem - osiągnęli oni odpowiednio 108,5 i 113,5 m. Szesnasty, po skoku na 115. metr, był Przemysław Kantyka, a 109. metrów dało Bartłomiejowi Kłuskowi 27. miejsce. Dalsze lokaty zajęli 36. Krzysztof Miętus (105,5 m) oraz 45. Dominik Kastelik (95,5 m).

Aktualnie w Lillehammer trwa seria próbna przed konkursem głównym.
Norweżka Thea Sofie Kleven wygrała dzisiejszy konkurs letniego pucharu kontynentalnego pań w Lillehammer. Reprezentantka gospodarzy pokonała Julię Huber i Pauline Hessler.
Robert Kranjec podczas sobotniego konkursu Letniej Grand Prix w Czajkowskim oddał dwie rekordowe próby i wygrał zawody z przewagą blisko 16 punktów nad Anze Semenicem. Skad podium uzupełnił Karl Geiger.
Robert Kranjec w pierwszej serii ustanowił nowy rekord obiektu i jest liderem na półmetku. Drugie miejsce zajmuje Karl Geiger, a trzeci jest Taku Takeuchi.
W serii próbnej przed konkursem Letniej Grand Prix w Czajkowskim najlepszy okazał się być Tomas Vancura. Szósty wynik należał do Stefana Huli. Początek pierwszej serii o 12:00.