Włoch Davide Bresadola był dzisiaj bez wątpienia najszczęśliwszym człowiek na obiekcie Wisła Malinka. Dla doświadczonego zawodnika był to pierwszy tryumf w karierze w zawodach rangi kontynentalnej. Swojego szczęścia Włoch nie ukrywał w wywiadzie.

Artur Kukuła nieczęsto dostaje możliwość walki o punkty zawodów Pucharu Kontynentalnego. Podczas sobotniego konkursu 24-letni zawodnik walczył dzielnie, jednak nie wystarczyło do do zdobycia punktów. Co miał do powiedzenia Artur po swoim skoku?

Aleksander Zniszczoł zajął 18 miejsce w pierwszym konkursie z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Poniżej możecie przeczytać wypowiedź zawodnika klubu WSS Wisła.

Krzysztof Miętus był jednym z pięciu reprezentantów Polski, którzy zdobyli dzisiaj punkty zawodów Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. 23 lokata nie była szczytem marzeń dla tego zawodnika o czym Krzysztof opowiedział nam w wywiadzie.

Jan Ziobro stanął na najniższym stopniu podium w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Oto co miał do powiedzenia trzeci zawodnik klasyfikacji LPK.

Bartłomiej Kłusek zajął szesnaste miejsce w pierwszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Poniżej możecie przeczytać, co miał do powiedzenia zawodnik z Beskidów.

Reprezentanci Włoch utrzymali bardzo dobrą dyspozycję, którą zaprezentowali podczas serii próbnej przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle-Malince. Podopieczni Łukasza Kruczka zajęli trzy miejsca w czołowej szóstce, a końcowy triumf, po skokach na odległość 129,5 i 124 m, odniósł Davide Bresadola. Polskim kibicom powody do radości przyniosło trzecie miejsce Jana Ziobry.

Skoczek ze Spytkowic zapewnił sobie lokatę na najniższym stopniu podium, uzyskując 126,5 i 127 m. Przed podopiecznym Roberta Matei znalazł się Słoweniec Domen Prevc, który osiągnął 126,5 i m.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Rok Justin - drugi z reprezentantów Słowenii uzyskał 126 i 124,5 m. Na następnych dwóch pozycjach sklasyfikowano dwóch Włochów. Piąty Sebastian Colloredo oddał skoki na odległość 126 i 125,5 m, a szóstemu Alexowi Insamowi 130 metrów w serii finałowej zapewniło awans z dziesiątej pozycji po pierwszej serii, kiedy to zanotował 123,5 m.

Kolejne pozycje zajęli lider klasyfikacji generalnej, Markus Eisenbichler (123,5 i 127,5 m) oraz Tilen Bartol (122 i 127,5 m). Spadkiem z trzeciego na dziewiąte miejsce zakończył się konkurs dla Halvora Egnera Graneruda (126 i 120 m). Czołową dziesiątkę zamknął Daniel Huber (125 i 127 m).

W finałowej rundzie zobaczyliśmy jeszcze czterech reprezentantów Polski. Szesnasty, po dwóch skokach na odległość 122,5 m, był Bartłomiej Kłusek. 122,5 i 118,5 m dało Aleksandrowi Zniszczołowi osiemnaste miejsce. 23. lokata przypadła Krzysztofowi Miętusowi - olimpijczyk z Vancouver uzyskał 116 i 119,5 m. Na 24. miejscu uplasował się Stanisław Biela, który wylądował na 123. i 115 m. metrze.  Niewiele do awansu zabrakło naszym juniorom: 32. Bartoszowi Czyżowi (117 m), 35. Dominikowi Kastelikowi i 36 Pawłowi Wąskowi (obaj 116,5 m).

Kolejny konkurs odbędzie się w Wiśle już w niedzielę. Jego początek zaplanowano na godzinę 9:30.

57 8 SAKALA Filip CZE 91.0 54.0
Alex Insam okazał się najlepszy podczas serii próbnej poprzedzającej sobotni konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Za nim uplasował się kolejny z Włochów Davide Bresadola, a czołową trójkę uzupełnił Domen Prevc. Najlepiej z Polaków skoczył Bartłomiej Kłusek.
Norweg Robert Johansson zaprezentował się najlepiej podczas drugiej serii treningowej przed zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Wiśle Malince. Reprezentant Norwegii wylądował na 130. metrze, wyprzedzając Niemca Markusa Eisenbichlera - lider cyklu zanotował o metr gorszy rezultat.

Dwie następne pozycje należały do kolejnych Norwegów. Trzeci Halvor Egner Granerud uzyskał 127,5 m, a czwarty Fredrik Bjerkeengen wylądował na 126. metrze. Piąta lokata przypadła najlepszemu z Polaków, Bartłomiejowi Kłuskowi, który wylądował na 124. metrze. Taki sam rezultat zapisano szóstemu Tomowi Hildemu.

Dobrze zaprezentowali się również Constantin Schmid (122,5 m) oraz Joacim Oedegaard Bjoereng (123 m). Na dziewiątym miejscu, po skoku na odległość 122 metry, znalazł się Jan Ziobro.

W serii próbnej skakało pięciu innych Polaków. Ex-aequo dwunaste miejsce zajęli Krzysztof Miętus (120,5 m) i Aleksander Zniszczoł (121 m). Osiemnasty był Andrzej Stękała (116,5 m), 24. pozycja należała do Przemysława Kantyki (110,5 m), a tuż za nim sklasyfikowano Stanisława Bielę (111 m).

W treningu wzięło udział jedynie 33 zawodników. Skoczkowie przed zawodami będą mieli okazję skoczyć również w serii próbnej, którą zaplanowano na 16:00.
Halvor Enger Granerud oddał najdłuższy skok w pierwszej serii treningowej przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Drugie miejsce zajął Jan Ziobro, a trzeci był Markus Eisenbichler. Trwa drugi trening.

W sobotę, 24 września skoczkowie rozpoczną rywalizację w przedostatnich tego lata zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne, w których zobaczymy 59 zawodników z 13 krajów, w tych 13 reprezentantów Polski.