Archiwum strony

Peter Prevc okazał się najlepszy podczas dzisiejszych kwalifikacji do jutrzejszego konkursu Letniej Grand Prix rozgrywanego w austriackim Hinzenbach. Słoweniec okazał się lepszy od Petera Prevca i Markusa Schiffnera. W konkursie zobaczymy sześciu Polaków. Kwalifikacji nie zdołał przebrnąć Jakub Wolny.
Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego nie dał złudzeń rywalom, kto był najlepszy w piątkowym konkursie w Klingenthal. Na podium stanęli także Stephan Leyhe i Jan Ziobro. 

Maciej Kot i Dawid Kubacki oddali najlepsze skoki podczas serii treningowych przed kwalifikacjami do konkursu cyklu Letniej Grand Prix w Hinzenbach. Poza Polakami z dobrej strony pokazał się Michael Hayboeck oraz Peter Prevc. 


Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego Markus Eisenbichler prowadzi po pierwszej serii konkursu w Klingenthal. Reprezentant gospodarzy wyprzedził swojego kolegę z drużyny, Stephana Leyhe oraz Czecha Jakuba Jandę. W finałowej serii wystąpi czterech Polaków.

Słoweniec Jurij Tepes oraz Niemiec Markus Eisenbichler oddali najlepsze skoki podczas treningów przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Poza wspomnianą dwójką daleko skakał Jan Matura oraz Stephan Leyhe. Wśród Polaków najlepiej spisywali się: Stanisław Biela oraz Jan Ziobro.