Archiwum strony

Zaskakujące rozstrzygnięcia przyniosła rywalizacja o medale mistrzostw Japonii na skoczni normalnej w Zao. W rywalizacji kobiet Sara Takanashi została pokonana przez Yukę Seto, a u mężczyzn mistrzem niespodziewanie okazał się Naoki Nakamura.

Podczas rywalizacji w Zao na skoczni Yamagata panowały bardzo trudne warunki. Konkurs był niejednokrotnie przerywany ze względu na zbyt silny wiatr.

Trudne warunki przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. W rywalizacji kobiet górą okazała się być Yuka Seto, która skakała zdecydowanie najlepiej ze wszystkich w obu seriach. Skoki na 90,5 i 85 m dały jej złoto mistrzostw Japonii z przewagą 8 pkt. nad drugą Sarą Takanashi (89,5 i 81,5 m). Podium uzupełniła Kaori Iwabuchi (79 i 76,5 m). Na starcie nie pojawiła się Yuki Ito.

Konkurs mężczyzn zakończył się na pierwszej serii. Druga została odwołana ze względu na topniejące tory najazdowe. Złoto ostatecznie wywalczył Naoki Nakamura, który oddał najdalszy skok. Po srebro skoczył Taku Takeuchi, a Daiki Ito zakończył rywalizację z medalem brązowym. W konkursie udziału nie wzięli Noriaki Kasai i Ryoyu Kobayashi.

Źródło: Informacja własna/biglobe.ne.jp