Archiwum strony

Drugi trening na Lysgardsbakken wygrał Richard Freitag oddając najdłuższy skok dzisiejszego dnia - 138,5 m. Drugie miejsce zajął Anders Jacobsen - 136,5 m, zaś trzeci był Andreas Wellinger - 132,5 m. Udziału w treningu nie wzięli m.in.: Austriacy oraz Kamil Stoch.
O 18:00 rozpoczął się pierwszy trening przed jutrzejszymi zawodami na dużej skoczni w Lillehammer. Schlierenzauer skokiem na odległość 136,5 m okazał się być najlepszy. Drugie miejsce, podobnie jak w dzisiejszym konkursie, przypadło dla Thomasa Morgensterna - 134,5 m. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Toma Hilde - 135 m.
Pierwszy indywidualny konkurs mężczyzn wygrał Severin Freund. Niemiec, który po pierwszej serii zajmował trzecią lokatę, w swoich próbach uzyskał 99 m i 100,5 m. Na drugim miejscy uplasował się najlepszy z Austriaków - Thomas Morgenstern (99 m i 102 m). Skład podium uzupełnił zeszłoroczny tryumfator Pucharu Świata - Anders Bardal (98 m i 101 m).
Skoki narciarskie kobiet weszły dzisiaj w indywidualną fazę pucharową. Dziewczęta rywalizowały w norweskim Lillehammer, w konkursie indywidualnym na skoczni HS-100.