Medal Holmenkollen to norweska nagroda przyznawana dla zawodowych narciarzy przez Związek Promocji Narciarstwa - Skiforeningen. W 2001 roku tą nagrodę otrzymał Adam Małysz, w tym roku uhonorowany został Thomas Morgenstern.
Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Oslo wygrał Severin Freund, który w swoich próbach uzyskał 132 i 130,5 metra. Drugie miejsce zajął Anders Bardal (128 m i 127 m), a trzecie Kamil Stoch (132 m i 127 m).
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w Oslo najlepszy okazał się być Kamil Stoch, który wylądował na 128. metrze. Drugie miejsce zajął Severin Freund (131,5 m), a trzeci był Anders Bardal (131 m).
Ostatni konkurs z cyklu Alpen Cup, który został rozegrany w Chaux Neuve, wygrał Elias Tollinger. Austriak w swoich próbach uzyskał 113,5 i 115 metrów. Drugie miejsce zajął Patrick Streitler (114,5 m i 111,5 m), a trzeci był Dominik Maylaender (113 m i 110,5 m).
Bjorn Einar Romoren wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.
Norweg w swoich próbach lądował na 131 m i 129,5 m. Na miejscu drugim stanął Anze Lanisek (121 i 134,5 m), a na trzecim Cene Prevc (121,5 i 129,5 m).

Miejsce tuż za „pudłem” przypadło skaczącemu na 115 i 120 m, Robertowi Johanssonowi. Niestety Krzysztof Biegun, który prowadził po pierwszej serii, spadł na 5. pozycje (128 i 115,5 m). Najlepszą szóstkę dzisiejszego konkursu zamknął Pius Paschke z wynikami 117 oraz 126,5 m.

Stefan Hula świetnym skokiem w drugiej serii na 128 m, poprawił się o jedenaście lokat i tym samym wskoczył na 7. pozycję.
Miejsce 11 zajął Jakub Wolny, 17. Andrzej Zapotoczny, 19. Aleksander Zniszczoł, 29. Jakub Kot, 31. Jakub Ruda, 42. Bartłomiej Kłusek, 43. Przemysław Kantyka, 57. Grzegorz Miętus, 62. Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, 67. Łukasz Rutkowski, 69. Krzysztof Leja. Zdyskwalifikowany został Krzysztof Miętus.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Źródło: Informacja własna / ewoxx.com

Za nami pierwsza seria niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 134 w Zakopanem. Aktualnym liderem stawki jest Krzysztof Biegun (128 m). Na miejscu drugim jest Daniel Wenig (128 m), a na trzecim Anze Lanisek (121 m).

Najdalszy skok tej serii oddał Bjorn Einar Romoren (131 m). Zajmuje on po pierwszej serii miejsce czwarte. Tuż za nim uplasował się Roberto Dellasega (124 m). Najlepszą szóstkę zamknął Michael Dreher (129 m).

Źródło: Informacja własna

„Mistrzostwa Słowenii” w Zakopanem? Takie podsumowanie dało się słyszeć wśród obecnych na skoczni Stanisława Marusarza podczas dekoracji zwycięzców konkursu. A wszystko dlatego, że to właśnie Słoweńcy zdominowali pierwszy dzień Pucharu Kontynentalnego.