Równo 17 lat temu pewien młodzian z Wisły wygrał w Oslo swój pierwszy konkurs. Później ów młodzieniec dołożył do swych osiągnięć tyle zwycięstw i medali, że jest uznawany za jednego z największych tego pięknego sportu.

Po 17 latach, inny Wiślanin zapisał się trwale na kartach historii i po raz pierwszy wygrał konkurs PŚ.

Mijający weekend minął na sportowo także w Szczyrku oraz na trasach biegowych na Kubalonce. Rozegrane bowiem zostały Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Można określić te zawody mianem Mistrzostw Polski Juniorów i Młodziczek.
Ostatnie zawody Pucharu Świata Kobiet w sezonie 2012/13 wygrała rewelacyjnie spisująca się dziś w Oslo Amerykanka Sarah Hendrickson, uzyskując 133,5 i 129 metrów. Pokonała swoją największą rywalkę, skoczkinię z Kraju Kwitnącej Wiśni Sarę Taknashi. Japonka skoczyła 134 i 133,5 metra.
Piotr Żyła (135,5 m i 133,5 m) ex-aequo z Gregorem Schlierenzauerem (134,5 m i 135 m) wygrali dzisiejszy konkurs Pucharu Świata na skoczni Holmenkollen. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Kranjec (134 m i 126 m).
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem na skoczni Holmenkollen najlepszy okazał się być Kamil Stoch, który w swojej próbie uzyskał 129,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Peter Prevc (128 m), a trzeci był Jan Matura (132 m).

Sarah Hendrikcson okazała się najlepsza w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem. Amerykanka uzyskała 126,5 m.
Podczas  kiedy do końca zmagań w Pucharze Świata został nam jeszcze jeden weekend, rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym właśnie się zakończyła. Klasyfikacje generalną wygrał nieobecny na zawodach w Rosji Anze Semenic, a najlepszy z Polaków w tym sezonie okazał się Jan Ziobro, który cały sezon zakończył  na 8. miejscu.
W konkursie kończącym zmagania z cyklu Pucharu Kontynentalnego zwyciężył podobnie jak wczoraj Rok Justin, który skoczył odpowiednio 98 oraz 96 m. W finałowej serii zobaczyliśmy dzisiaj sześciu polskich skoczków.